Ciśnieniomierze Automatyczne Ranking

0 comment
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...

 

Bezwzględnie ciśnieniomierzem, który jest najłatwiej używać, jest ciśnieniomierz automatyczny. Ważną sprawą, jaką musisz sprawdzić przed zakupem jest, to czy upatrzony przez Ciebie sprzęt posiada walidację, a także czy spełnia normy CE, które dotyczą wyrobów medycznych. Przy spełnieniu tych warunków masz pewność, że urządzenie, które kupiłeś jest sprzętem medycznym i możesz polegać na odczytach wyników pomiarów. Ciśnieniomierze automatyczne z powodzeniem mogą być używane przez osoby z arytmią, a także przez kobiety w ciąży. Najlepszym ciśnieniomierzem roku 2017 jest Omron M3. Jest to stosunkowo niewielki aparat mierzący ciśnienie metodą oscylometryczną. Jest łatwy w użyciu i informuje użytkownika o np. źle założonym mankiecie, dzięki czemu użytkownik wie, że pomiar należy powtórzyć. Model ten jest przeznaczony dla stałego użytkowania przez dwie osoby. Można tu dla każdej z nich osobno zapisywać w pamięci urządzenia wyniki pomiarów, a także wykonać średnią pomiarów z trzech ostatnich badań. Szeroki rękaw łatwo się używa, a technologia Intelli Sense dba o to, aby przy pompowaniu nie nastąpiło nadmierne ściskanie ramienia. Wysokie notowania wśród klientów ma również ciśnieniomierz Microlife A80 PAD. Jest to model półautomatyczny, również warty uwagi.

 

 

Najlepsze Ciśnieniomierze Automatyczne

 

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że zdrowie jest najważniejsze. Utwierdzamy się w tym przekonaniu, gdy słyszymy o licznych zawałach i udarach, które we współczesnym świecie są na porządku dziennym. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego ciśnieniomierza. Poniżej znajdziecie najlepsze ciśnieniomierze automatyczne według opinii użytkowników, którzy dokonali już zakupu.

 

Omron M3

1. Omron M3Solidny ciśnieniomierz marki Omron. Jest to aparat w pełni automatyczny, który mierzy ciśnienie metodą oscylometryczną. Bardzo poręczny i niewielki. Został wyposażony w wiele ciekawych technologii. Posiada między innymi funkcję informowania o źle założonym mankiecie. Dzięki temu wiemy, że wynik badania, który otrzymaliśmy jest nierzetelny i należy pomiar  powtórzyć.

Pamięć urządzenia pozwala na zapisywanie wyników dla dwóch użytkowników. Ciśnieniomierz posiada także opcję wyciągnięcia średniej z 3 ostatnich pomiarów wykonanych w przeciągu ostatnich 10 minut. Ciśnieniomierz jest bardzo komfortowy w użyciu a badanie pozostaje całkowicie bezboleśnie. Specjalna technologia Intelli Sense eliminuje nadmierne ściskanie ramienia, bowiem urządzenie pompuje tylko tyle powietrza ile jest to konieczne.

Urządzenie posiada bardzo duży i czytelny wyświetlacz. Wynik pomiaru, od razu przypisywany jest do jednego z trzech przedziałów opisanych przez WHO. Według wielu jest to najlepszy ciśnieniomierz automatyczny. Użytkownicy zgodnie twierdzą, że wyniki pomiarów są wiarygodne a samo badanie jest szybkie i przyjemne. Szeroki rękaw jest bardzo praktyczny i łatwy w użyciu.

 

 

 

Microlife A80 PAD

2. Microlife A80 PADModel Microlife A80 PAD to ciśnieniomierz półautomatyczny.  Powietrze do rękawa pompujemy sami. Oznacza to dużą oszczędność baterii, starczają one na zdecydowanie dłużej niż przy urządzeniach w pełni automatycznych. Urządzenie posiada duży wyświetlacz, z którego wynik odczyta bez problemu także starsza osoba.

Ciśnieniomierz posiada czujnik słabych baterii, co pozwoli na uniknięcie niemiłej niespodzianki nagłego rozładowania sprzętu. Urządzenie powiadomi nas także o podejrzeniu występowania arytmii serca. Po dłuższym pozostawaniu w bezczynności, samoczynnie się wyłączy. To kolejny plus świadczący o energooszczędności tego modelu. Urządzenie charakteryzuje się dużą dokładnością pomiarów, o czym świadczą liczne testy kliniczne. Posiada bardzo praktyczny schowek na mankiet.

Poszewka mankietu może być prana, co pozwala na utrzymanie sprzętu w higienie i czystości. Użytkownicy potwierdzają dokładność pomiarów. Doceniana jest także długa gwarancja udzielona przez producenta. Ponadto zaznaczany jest fakt, że urządzenie jest bardzo proste w użytkowaniu. Za duży plus uznaje się solidne materiały, z jakich zostało wyprodukowane, które powoduje, że urządzenie jest trwałe i służy na długie lata.

 

 

 

Tech-Med TMA-875B

3. Tech-Med TMA-875BTen ciśnieniomierz naramienny automatyczny cieszy się dużą popularnością. Ciężko się dziwić, gdyż jest to naprawdę solidny sprzęt. Otrzymał rekomendację Instytutu Kardiologii.

Daje to gwarancję, iż wyniki pomiarów wykonanych tym urządzeniem są wiarygodne i rzetelne. Model posiada bardzo duży wyświetlacz, który został zaprojektowany w sposób prosty i czytelny. Po zakończeniu badania wynik, klasyfikowany jest do jednego z czterech przedziałów opisanych przez WHO. Dla początkujących, jest to bardzo istotna wskazówka, która mówi czy wynik jaki otrzymaliśmy mieści się w granicach normy.

Pozwala to na samodzielną diagnozę wyniku. Ponadto urządzenie posiada funkcję wykrywania objawów arytmii. Jeśli kontrolka będzie zapalać się częściej, należy skonsultować to z lekarzem.  Urządzenie charakteryzuje się bardzo wysoką dokładnością pomiarów. Jest ona w zasadzie równorzędna z dokładnością badania przeprowadzonego u lekarza w przychodni. Ciśnieniomierz posiada także opcję wyciągania średniej z ostatnich trzech wyników pomiaru. Opinie tego urządzenia są bardzo pozytywne. Podkreślana jest łatwość i czytelność obsługi oraz bardzo wiarygodne wyniki.

 

 

 

 

Beurer BM 75

5. Beurer BM 75Ciśnieniomierze naramienne automatyczne tej firmy mają dużą rzeszę sympatyków.  Model ten ma bardzo nowoczesny wygląd i wiele użytecznych funkcji, które przydadzą się w codziennym użytkowaniu.

Został wzbogacony między innymi w funkcję NFC, która pozwala przesyłać wyniki pomiaru na nasz smartfon. Ponadto ciśnieniomierz posiada wskaźnik spoczynku, który gwarantuje, że wyniki które otrzymaliśmy są wiarygodne. Urządzenie posiada wbudowaną pamięć 60 pomiarów dla dwóch różnych użytkowników. Potrafi także wyciągnąć średnią z wszystkich dokonanych pomiarów, oraz średnią z pomiarów porannych i wieczornych z ostatnich 7 dni.

Ciśnieniomierz posiada także złącze PC, wraz z kablem USB. Po zainstalowaniu oprogramowania Heath Manager możemy transferować wyniki pomiarów do komputera, smartfona czy tabletu i w ten sposób mamy je zawsze pod ręką. Program umożliwia prowadzenie statystyk, archiwizację pomiarów i dokładny monitoring naszego ciśnienia. Użytkownicy podkreślają, że produkt ten jest wart swojej ceny. Jest bardzo nowoczesny, daje wiarygodne wyniki oraz szybko i sprawnie mierzy nasze ciśnienie.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Rossmax AV151F

4. Rossmax AV151FCiśnieniomierz w pełni automatyczny naramienny wyprodukowany przez szwajcarską firmę Rossmax, która specjalizuje się w produkcji ciśnieniomierzy. Obsługa tego aparatu jest banalnie prosta i ogranicza się praktycznie do wciśnięcia jednego przycisku. Ciśnieniomierz pracuje za pomocą metody oscylometrycznej, lecz wyniki które prezentuje są równorzędne z metodą osłuchową.

Urządzenie ma niewielkie wymiary, jednak mimo tego wyświetlacz wciąż pozostaje czytelny i bez problemu odczytamy z niego ciśnienie i tętno. Ciśnieniomierz posiada bardzo rozbudowaną pamięć, która archiwizuje do 90 wyników. Zastosowano w nim technologię Real Fuzzy, dzięki czemu wyniki są bardzo wiarygodne. Podczas wypuszczania napompowanego powietrza urządzenie wykrywa amplitudę i nachylenie oscylacji powietrza i to właśnie na tej bazie dokonywany jest pomiar ciśnienia i tętna.

Ciśnieniomierz poinformuje nas również o podejrzeniu arytmii serca, ponadto daje wiarygodne wyniku u osób, które już mają stwierdzoną arytmię. Użytkownicy podkreślają dobrą relację ceny do jakości urządzenia.  Zaznaczają też, że mankiet rękawa jest bardzo szeroki dlatego świetnie sprawdzi się u osób o dużych ramionach.