Ciśnieniomierze Microlife Ranking

0 comment
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (45 votes, average: 4.56 out of 5)
Loading...

 

Firma Microlife, to światowy producent urządzeń pozwalających kontrolować zdrowie. Bardzo ważną częścią produkcji firmy są ciśnieniomierze. Produkty wytworzone przez tę firmę są zatwierdzone przez British Hypertension Society (BHS), a także posiadają walidacje. Wśród produktów firmy znajdują się ciśnieniomierze łatwiejsze w obsłudze – automatyczne – dla domowego użytkownika. W tym aparaty zarówno naramienne, jak i nadgarstkowe. Na większą uwagę zasługuje model Microlife BP A150, który został uznany za najlepszy model roku 2017. Ciśnienie tu mierzymy metodą naramienną, a testy kliniczne potwierdzają wysoką dokładność wykonywanych pomiarów. Kompaktowa budowa sprawia, że urządzenie jest poręczne i łatwo je zabrać w podróż. Wymiary to zaledwie 152 x 92 x 42 mm, a waga wraz z bateriami wynosi 369 g. Model ten jest łatwy do obsługi i obok mierzenia ciśnienia, pokazuje również puls pacjenta, a także dzięki technologii AFIB wykrywa choroby serca, jak arytmia i migotanie przedsionków. Mankiet jest przystosowany do użytku przez osoby posiadające średnicę przedramienia od 22 do 42 cm. Model Microlife BP A2 Basic, który zyskał uznany za drugi najlepszy ciśnieniomierz, posiada również szereg ciekawych funkcji, z którymi warto się zapoznać.

 

 

Najlepsze Ciśnieniomierze Microlife

 

Wybór ciśnieniomierza to nie jest prosta decyzja, w szczególności dla laika, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z codziennym kontrolowaniem ciśnienia. Dlatego żeby ułatwić ci decyzję, przygotowaliśmy ranking, w którym znalazły się najlepsze ciśnieniomierze Microlife.

 

Microlife BP A150

 

1. Microlife BP A150Bardzo solidny model  szwajcarskiej firmy Microlife BP A150. Cieszy się dużą popularnością.  Jest urządzeniem w pełni automatycznym, który mierzy ciśnienie metodą naramienną. Charakteryzują się bardzo łatwą obsługą, dzięki czemu poradzą sobie z nim bez problemu nawet osoby początkujące.

Wyniki pomiarów dokonanych tym ciśnieniomierzem są bardzo wiarygodne. Potwierdzają to liczne testy kliniczne, które zostały wykonane na tym modelu. Posiada technologię wykrywania migotania przedsionków, które jest jednym z rodzajów arytmii. Ciśnieniomierz zapamiętuję wynik ostatniego pomiaru, jaki został wykonany na urządzeniu.

Wyposażony jest w funkcję informowania o słabej baterii, dzięki czemu możemy wcześniej przygotować się na wymianę baterii.  Przystosowany jest także do używania akumulatorków. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z tego sprzętu. Podkreślają solidność wykonania i wytrzymałą konstrukcję. Na plus oceniany jest także bardzo czytelny wyświetlacz z dużymi cyframi, co znacząco ułatwia odczyt pomiaru. Użytkownicy potwierdzają także dokładność  i powtarzalność wyników pomiaru. Jest bardzo poręczny, przez co sprawdzi się też w podróży.

 

 

 

Microlife BP A2 Basic

 

2. Microlife BP A2 BasicKolejny model firmy Microlife.  Sprzęt bardzo wysokiej jakości. Posiada wiele użytecznych funkcji.  Został wyposażony w technologię System Gentle + , która sprawia, że do mankietu pompowana jest indywidualnie dobrana ilość powietrza.

Niweluje to poczucie dyskomfortu podczas badania – nasze ramię nie zostaje zbyt mocno ściśnięte. Urządzenie zapamiętuje ostatnie 30 pomiarów. Po wykonaniu badania ciśnieniomierz klasyfikuje wynik do jednego z czterech przedziałów oznaczonych przez WHO. Dzięki temu od razu dowiemy się czy wynik pomiaru mieści się w normie. Jest to bardzo przydatna funkcja w szczególności dla początkujących. Kolejną przydatną funkcją jest detektor  poprawności założonego mankietu.

Oznacza to, że urządzenie poinformuje nas gdy nieprawidłowo umiejscowimy mankiet. Wyniki pomiaru ciśnienia, uzyskane podczas gdy mankiet był niepoprawnie założony, nie są wiarygodne. Dlatego funkcja ta bardzo przydaje się w codziennym użytkowaniu. Wiele osób uważa, że jest to najlepszy ciśnieniomierz Microlife.  Ceniona jest w nim trwałość wykonania materiałów. Ponadto użytkownicy podkreślają, że wyniki otrzymywane tym ciśnieniomierzem są bardzo rzetelne.

 

 

 

Microlife BP A1 Basic

 

3. Microlife BP A1 BasicNaramienny w pełni automatyczny model badający ciśnienie metodą oscylometryczną. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, dlatego idealnie sprawdzi się nie tylko w domu, ale i w podróży. Bez problemu zmieści się do torebki. Model z wbudowaną pamięcią do 30 pomiarów. Posiada funkcję wykrywania objawów arytmii.

Także i w tym urządzeniu zastosowano metodę Gentile +, która pozwala na komfortowe przeprowadzenie badania. Nie musimy się już obawiać nieprzyjemnego uczucia ścisku ręki. Posiada stożkowy mankiet, który z większą łatwością dopasowuje się do naszego ramienia. Dzięki temu wyniki pomiaru stają się jeszcze bardziej wiarygodne. Dokładność i wiarygodność pomiarów została potwierdzona przez Brytyjskie Stowarzyszenie Nadciśnienia Tętniczego.

Aparat posiada detektor nieprawidłowo założonego mankietu oraz słabego poziomu baterii. Ciśnieniomierz Microlife posiada dobre opinie użytkowników. Chwalona jest wysoka dokładność pomiaru, intuicyjna obsługa oraz niewielki rozmiar urządzenia. Podkreślany jest fakt, iż baterie można zastąpić zasilaczem sieciowym. Pomiary dokonywane są bardzo szybko a aparat działa cicho. Ceniony jest także czytelny wyświetlacz urządzenia.

 

 

 

Microlife BP 3AG1

 

4. Microlife BP 3AG1Jeden ze starszych modeli Microlife, który wciąż cieszy się dużą sympatią. Charakteryzuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Jest to model automatyczny, naramienny.  Jest bardzo prosty w obsłudze, naciśnięcie jednego przycisku powoduje rozpoczęcie badania. Posiada funkcję rozpoznawania błędnych pomiarów.

Ciśnieniomierz zapamiętuje wynik 30 ostatnich badań, które zostały wykonane. Posiada duży wyświetlacz LCD, który jest dużym ułatwieniem dla osób słabo widzących. Jest wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania, która powoduje, że po dłuższej chwili bezczynności urządzenie samoczynnie wyłącza się.  Ciśnieniomierz posiada funkcję informowania o słabym poziomie baterii. Jeśli  natomiast nie chcemy korzystać baterii i wolelibyśmy korzystać z zasilacza, mamy także i taką możliwość (do kupienia osobno).

Urządzenie poinformuje nas też o podejrzeniu arytmii. Jeśli ostrzeżenia pojawi się kilkakrotnie, należy skonsultować to ze swoim lekarzem. Użytkownicy chwalą sobie szybkość wykonywania badania oraz wysoką dokładność pomiarów. Ciśnieniomierz Microlife i jego cena zachęcają do zakupu. Podkreślane jest, że atrakcyjna cena nie wpływa na obniżenie jakości działania. Jest to sprzęt, który służy przez długie lata.

 

 

 

Microlife BP AG1-40

 

5. Microlife BP AG1-40Jest to tradycyjny model  ciśnieniomierza. Mierzenie ciśnienia obywa się metodą mechaniczną. Idealnie sprawdzi się dla lekarzy, pielęgniarek lub osób, które posiadają umiejętność mierzenia ciśnienia metodą tradycyjną.

Może byś stosowany zarówno w środowisku ambulatoryjnym jak i domowym. Jest niezwykle dokładny, co potwierdza szereg testów klinicznych. Wiarygodność i rzetelność pomiaru to jedna z największych zalet tego ciśnieniomierza. Materiały z jakich został wykonany mankiet są bardzo trwałe. Mankiet posiada pojedynczy wężyk. Urządzenie wyposażone jest w przyciskowy spust powietrza. Manometr jest zintegrowany z pompką. Zegar jest dość duży i czytelny.

Mankiet ma bardzo szeroki zakres od 25,4 cm do 40,6 cm. Dzięki temu bezproblemowo zmierzymy ciśnienie zarówno osobie bardzo chudej, jak i tej  z większym obwodem ramion.  W komplecie znalazł się także stetoskop. Opinie użytkowników są bardzo pozytywne. Podkreślana jest trwałość materiałów z jakich został wykonany ciśnieniomierz. Cały komplet jest bardzo poręczny i nie zajmuje wiele miejsca. Za największą zaletę uważana jest dokładność pomiarów, jaką uzyskuje się tym urządzeniem.