Ciśnieniomierze Microlife Ranking

0 comment
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (57 votes, average: 4.33 out of 5)
Loading...

 

Firma Microlife, to światowy producent urządzeń pozwalających kontrolować zdrowie. Bardzo ważną częścią produkcji firmy są ciśnieniomierze. Produkty wytworzone przez tę firmę są zatwierdzone przez British Hypertension Society (BHS), a także posiadają walidacje. Wśród produktów firmy znajdują się ciśnieniomierze łatwiejsze w obsłudze – automatyczne – dla domowego użytkownika. W tym aparaty zarówno naramienne, jak i nadgarstkowe. Na większą uwagę zasługuje model Microlife BP A150, który został uznany za najlepszy model roku 2018. Ciśnienie tu mierzymy metodą naramienną, a testy kliniczne potwierdzają wysoką dokładność wykonywanych pomiarów. Kompaktowa budowa sprawia, że urządzenie jest poręczne i łatwo je zabrać w podróż. Wymiary to zaledwie 152 x 92 x 42 mm, a waga wraz z bateriami wynosi 369 g. Model ten jest łatwy do obsługi i obok mierzenia ciśnienia, pokazuje również puls pacjenta, a także dzięki technologii AFIB wykrywa choroby serca, jak arytmia i migotanie przedsionków. Mankiet jest przystosowany do użytku przez osoby posiadające średnicę przedramienia od 22 do 42 cm. Model Microlife BP A2 Basic, który zyskał uznany za drugi najlepszy ciśnieniomierz, posiada również szereg ciekawych funkcji, z którymi warto się zapoznać.

 

 

Jak ciśnieniomierz Microlife kupić?

 

Ciśnieniomierz to urządzenie, które pozwoli monitorować stan naszego zdrowia. Podstawowa wersja urządzenia daje możliwość dokładnego mierzenia ciśnienia. Bardziej rozbudowane modele wykrywają arytmię serca czy określają tętno. Na rynku dostępnych jest wiele produktów. Pojawia się pytanie, który z nich wybrać. Jeśli i Ty się nad tym zastanawiasz, dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik. Zawiera on sporo wskazówek, które okażą się pomocne podczas zakupów. Na końcu artykułu znajduje się także zestawienie. Przedstawiamy w nim 3 najlepsze ciśnieniomierze Microlife.

Postanowiliśmy zaprezentować Ci produkty marki Microlife, ponieważ ma ona bogate doświadczenie i zna potrzeby konsumentów. W rezultacie oferowane przez firmę produkty spełniają najwyższe standardy i są niezwykle funkcjonalne. Sprzęty medyczne są solidnie wykonane, dlatego wykazują odporność na zniszczenia i służą przez wiele lat.

Kupując ciśnieniomierz Microlife w dobrej cenie, musimy mieć na uwadze przede wszystkim jakość jego wykonania. Wybierajmy urządzenia zrobione z trwałych materiałów. Obudowa zwykle zrobiona jest z tworzywa sztucznego. Materiał ten dobrze chroni ukryty w środku mechanizm. Niemniej ważną kwestią są wymiary. Warto, aby wybrany przez nas model nie zajmował wiele miejsca. Dzięki temu zarówno przechowywanie, jak i jego przenoszenie nie będą stanowiły problemu. Rekomendujemy ciśnieniomierze, w których długość oscyluje w granicach 15 cm, zaś szerokość wynosi ok. 10 cm. Wtedy będziemy mogli mieć pewność, że urządzenie zmieści się np. do torebki.

Konsumenci uważają, że najlepszy ciśnieniomierz Microlife w 2018 roku jest dostosowany do budowy naszego ciała. Jeśli decydujemy się na zakup modelu naramiennego, koniecznie sprawdźmy czy został on wyposażony w regulowany mankiet. Równie ważną kwestią jest sposób zasilania urządzenia. Polecamy wybór produktów na baterie, z opcją podłączenia do zasilania sieciowego. W efekcie sprzęt będzie mobilny, a w razie wyczerpania baterii będziemy mogli podłączyć go do prądu.

Istotne są również dodatkowe opcje, jakie oferuje ciśnieniomierz. Jedną z najbardziej użytecznych jest wykrywanie arytmii serca. Dzięki tej funkcji możemy w odpowiednim czasie zareagować i udać się do specjalisty.

 

 

Najlepsze Ciśnieniomierze Microlife

 

Wybór ciśnieniomierza to nie jest prosta decyzja, w szczególności dla laika, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z codziennym kontrolowaniem ciśnienia. Dlatego żeby ułatwić ci decyzję, przygotowaliśmy ranking, w którym znalazły się najlepsze ciśnieniomierze Microlife.

 

Microlife BP A150

 

1. Microlife BP A150Bardzo solidny model  szwajcarskiej firmy Microlife BP A150. Cieszy się dużą popularnością.  Jest urządzeniem w pełni automatycznym, który mierzy ciśnienie metodą naramienną. Charakteryzują się bardzo łatwą obsługą, dzięki czemu poradzą sobie z nim bez problemu nawet osoby początkujące.

Wyniki pomiarów dokonanych tym ciśnieniomierzem są bardzo wiarygodne. Potwierdzają to liczne testy kliniczne, które zostały wykonane na tym modelu. Posiada technologię wykrywania migotania przedsionków, które jest jednym z rodzajów arytmii. Ciśnieniomierz zapamiętuję wynik ostatniego pomiaru, jaki został wykonany na urządzeniu.

Wyposażony jest w funkcję informowania o słabej baterii, dzięki czemu możemy wcześniej przygotować się na wymianę baterii.  Przystosowany jest także do używania akumulatorków. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z tego sprzętu. Podkreślają solidność wykonania i wytrzymałą konstrukcję. Na plus oceniany jest także bardzo czytelny wyświetlacz z dużymi cyframi, co znacząco ułatwia odczyt pomiaru. Użytkownicy potwierdzają także dokładność  i powtarzalność wyników pomiaru. Jest bardzo poręczny, przez co sprawdzi się też w podróży.

Microlife BP A150 to ciśnieniomierz naramienny. Jest on zasilany bateriami AA lub sieciowo. Sprzęt ma następujące wymiary: 15,2 cm x 9,2 cm x 4,2 cm. Jego waga wynosi 369 g. Użytkownik ma możliwość regulowania mankietu w zakresie od 22 cm do 42 cm.

 

ZALETY

Małe rozmiary: Z uwagi na kompaktowe rozmiary ciśnieniomierz jest łatwy w przechowywaniu. Nie zajmuje dużo miejsca, dlatego bez problemu zmieści się w małej torebce czy plecaku.

Lekki: Produkt niewiele waży, więc jego przenoszenie nie jest problematyczne. To istotne przede wszystkim dla osób starszych.

Łatwy w obsłudze: Konsumenci podkreślają, że obsługa sprzętu jest prosta i poradzi sobie z nią każdy. Wystarczy nałożyć ciśnieniomierz na ramię i wcisnąć odpowiedni przycisk.

Duży wyświetlacz: Dołączony do zestawu ekran LCD jest wystarczająco duży i czytelny. Dzięki temu odczytanie pomiaru jest proste.

Dodatkowe funkcje: Urządzenia ma wbudowaną pamięć, która rejestruje ostatnie 30 pomiarów. Na ekranie widnieje informacja o stanie baterii. Użytkownik otrzymuje informację o konieczności jej naładowania. Sprzęt można używać nie tylko do mierzenia ciśnienia, ale także pomiaru tętna.

 

WADY

Cena: Jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu. Za mniejszą kwotę można kupić również inny atrakcyjny model.

 

 

 

Microlife BP A2 Basic

 

2. Microlife BP A2 BasicKolejny model firmy Microlife.  Sprzęt bardzo wysokiej jakości. Posiada wiele użytecznych funkcji.  Został wyposażony w technologię System Gentle + , która sprawia, że do mankietu pompowana jest indywidualnie dobrana ilość powietrza.

Niweluje to poczucie dyskomfortu podczas badania – nasze ramię nie zostaje zbyt mocno ściśnięte. Urządzenie zapamiętuje ostatnie 30 pomiarów. Po wykonaniu badania ciśnieniomierz klasyfikuje wynik do jednego z czterech przedziałów oznaczonych przez WHO. Dzięki temu od razu dowiemy się czy wynik pomiaru mieści się w normie. Jest to bardzo przydatna funkcja w szczególności dla początkujących. Kolejną przydatną funkcją jest detektor  poprawności założonego mankietu.

Oznacza to, że urządzenie poinformuje nas gdy nieprawidłowo umiejscowimy mankiet. Wyniki pomiaru ciśnienia, uzyskane podczas gdy mankiet był niepoprawnie założony, nie są wiarygodne. Dlatego funkcja ta bardzo przydaje się w codziennym użytkowaniu. Wiele osób uważa, że jest to najlepszy ciśnieniomierz Microlife.  Ceniona jest w nim trwałość wykonania materiałów. Ponadto użytkownicy podkreślają, że wyniki otrzymywane tym ciśnieniomierzem są bardzo rzetelne.

MICROLIFE BP A2 BASIC to automatyczny ciśnieniomierz na ramię. Mankiet jest regulowany w zakresie od 22 cm do 42 cm. Waga urządzenia to 340 g Jego dokładne wymiary są następujące: 13,6 cm x 8,2 cm x 5,7 cm. Sprzęt zasilany jest na baterie AA lub sieciowo.

 

ZALETY

Technologia System Gentle +: Dzięki niej do mankietu pompowana jest odpowiednio dobrana ilość powietrza. Możemy mieć pewność, że pomiar będzie w pełni komfortowy i dokładny.

Wbudowana pamięć: Urządzenie zapamiętuje ostatnie 30 pomiarów z dokładną godziną oraz datą ich wykonania.

Detektor poprawności pomiaru: Po założeniu mankietu na ramię sprzęt informuje, czy czynność ta została wykonana poprawnie. Dzięki temu nie musimy się martwić o to, że wynik pomiaru, z uwagi na złe umieszczenie urządzenia, nie będzie poprawny.

Gwarancja: Produkt objęty jest 5-letnią gwarancją. Stanowi ona potwierdzenie niezawodności i wysokiej jakości.

 

WADY

Cena: Wielu konsumentów uważa, że cena za produkt jest dość wysoka w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku modelami.

 

 

 

Microlife BP A1 Basic

 

3. Microlife BP A1 BasicNaramienny w pełni automatyczny model badający ciśnienie metodą oscylometryczną. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, dlatego idealnie sprawdzi się nie tylko w domu, ale i w podróży. Bez problemu zmieści się do torebki. Model z wbudowaną pamięcią do 30 pomiarów. Posiada funkcję wykrywania objawów arytmii.

Także i w tym urządzeniu zastosowano metodę Gentile +, która pozwala na komfortowe przeprowadzenie badania. Nie musimy się już obawiać nieprzyjemnego uczucia ścisku ręki. Posiada stożkowy mankiet, który z większą łatwością dopasowuje się do naszego ramienia. Dzięki temu wyniki pomiaru stają się jeszcze bardziej wiarygodne. Dokładność i wiarygodność pomiarów została potwierdzona przez Brytyjskie Stowarzyszenie Nadciśnienia Tętniczego.

Aparat posiada detektor nieprawidłowo założonego mankietu oraz słabego poziomu baterii. Ciśnieniomierz Microlife posiada dobre opinie użytkowników. Chwalona jest wysoka dokładność pomiaru, intuicyjna obsługa oraz niewielki rozmiar urządzenia. Podkreślany jest fakt, iż baterie można zastąpić zasilaczem sieciowym. Pomiary dokonywane są bardzo szybko a aparat działa cicho. Ceniony jest także czytelny wyświetlacz urządzenia.

Microlife BP A1 Basic to ciśnieniomierz wyposażony w mankiet z możliwość regulacji (od 22 cm do 42 cm). Sprzęt dokonuje pomiaru metodą oscylometryczną. Wymiary urządzenia to 14,6 cm x 6,5 cm x 4,6 cm. Jego waga jest równa 319 g.

 

ZALETY

Małe rozmiary i waga: Urządzenie zajmuje niewiele miejsca i jest bardzo lekkie. Dzięki temu jego przechowywanie oraz zabieranie w podróż nie stanowi żadnego problemu.

Ekran: Na obudowie znajduje się duży, czytelny wyświetlacz LCD. Umieszczone na nim informacje zapisane są wyraźnie, dlatego można je swobodnie odczytać.

Technologia Pad: Technologia ta wykrywa arytmię serca. W efekcie możemy szybko zareagować i udać się do lekarza.

Dokładny pomiar: Użytkownicy podkreślają, że otrzymane wyniki są poprawne. Wiarygodność pomiarów potwierdza także Brytyjskie Stowarzyszenie Nadciśnienia Tętniczego.

 

WADY

Mankiet: Niektórzy konsumenci zaznaczają, że z początku założenie mankietu bywa problematyczne. Potrzeba trochę czasu, aby się tego nauczyć.

 

 

 

Microlife BP 3AG1

 

4. Microlife BP 3AG1Jeden ze starszych modeli Microlife, który wciąż cieszy się dużą sympatią. Charakteryzuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Jest to model automatyczny, naramienny.  Jest bardzo prosty w obsłudze, naciśnięcie jednego przycisku powoduje rozpoczęcie badania. Posiada funkcję rozpoznawania błędnych pomiarów.

Ciśnieniomierz zapamiętuje wynik 30 ostatnich badań, które zostały wykonane. Posiada duży wyświetlacz LCD, który jest dużym ułatwieniem dla osób słabo widzących. Jest wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania, która powoduje, że po dłuższej chwili bezczynności urządzenie samoczynnie wyłącza się.  Ciśnieniomierz posiada funkcję informowania o słabym poziomie baterii. Jeśli  natomiast nie chcemy korzystać baterii i wolelibyśmy korzystać z zasilacza, mamy także i taką możliwość (do kupienia osobno).

Urządzenie poinformuje nas też o podejrzeniu arytmii. Jeśli ostrzeżenia pojawi się kilkakrotnie, należy skonsultować to ze swoim lekarzem. Użytkownicy chwalą sobie szybkość wykonywania badania oraz wysoką dokładność pomiarów. Ciśnieniomierz Microlife i jego cena zachęcają do zakupu. Podkreślane jest, że atrakcyjna cena nie wpływa na obniżenie jakości działania. Jest to sprzęt, który służy przez długie lata.

MICROLIFE BP 3AG1 to automatyczny ciśnieniomierz dokonujący pomiaru metodą oscylometryczną. Wymiary urządzenia to: 14 cm x 12 cm  x 7 cm. Waga jest równa 400 g. Produkt zasilany jest 4 bateriami alkalicznymi AA lub zasilaczem sieciowym. Wymiary mankietu to 22 cm do 32 cm.

 

ZALETY

Sygnalizacja zużycia baterii: Na ekranie wyświetlana jest informacja o konieczności zmiany baterii lub podłączenia urządzenia do zasilania. Dzięki temu unikamy sytuacji, w której model ma wyczerpany akumulator i jest niezdatny do użycia.

Automatyczne wyłączanie: Nie musimy się martwić o to, że baterie wyczerpią się, ponieważ zapomnimy wyłączyć ciśnieniomierz. Sprzęt robi to automatycznie po określonym czasie bezczynności.

Łatwa obsługa: Konsumenci podkreślają, że użytkowanie produktu jest proste. Jego obsługa odbywa się za pomocą jednego dużego przycisku umieszczonego na obudowie.

 

WADY

Brak futerału: Do zestawu nie ma dołączonego etui. W efekcie przechowywanie produktu może być problematyczne.

Obudowa: Część osób narzeka na jakość obudowy tego urządzenia.

 

 

 

Microlife BP AG1-40

 

5. Microlife BP AG1-40Jest to tradycyjny model  ciśnieniomierza. Mierzenie ciśnienia obywa się metodą mechaniczną. Idealnie sprawdzi się dla lekarzy, pielęgniarek lub osób, które posiadają umiejętność mierzenia ciśnienia metodą tradycyjną.

Może byś stosowany zarówno w środowisku ambulatoryjnym jak i domowym. Jest niezwykle dokładny, co potwierdza szereg testów klinicznych. Wiarygodność i rzetelność pomiaru to jedna z największych zalet tego ciśnieniomierza. Materiały z jakich został wykonany mankiet są bardzo trwałe. Mankiet posiada pojedynczy wężyk. Urządzenie wyposażone jest w przyciskowy spust powietrza. Manometr jest zintegrowany z pompką. Zegar jest dość duży i czytelny.

Mankiet ma bardzo szeroki zakres od 25,4 cm do 40,6 cm. Dzięki temu bezproblemowo zmierzymy ciśnienie zarówno osobie bardzo chudej, jak i tej  z większym obwodem ramion.  W komplecie znalazł się także stetoskop. Opinie użytkowników są bardzo pozytywne. Podkreślana jest trwałość materiałów z jakich został wykonany ciśnieniomierz. Cały komplet jest bardzo poręczny i nie zajmuje wiele miejsca. Za największą zaletę uważana jest dokładność pomiarów, jaką uzyskuje się tym urządzeniem.

MICROLIFE BP AG1-40 to dobry ciśnieniomierz Microlife do 50 zł. Ma on w zestawie regulowany mankiet w rozmiarze M (25 cm – 40 cm). Wymiary urządzenia to 17,5 cm x 7 cm x 10,3 cm. Jego waga oscyluje w granicach 450 g.

 

ZALETY

Dodatkowe akcesoria: Do zestawu dołączony jest stetoskop. W komplecie otrzymamy także solidne wykonane etui, które ułatwia przechowywanie produktu i umożliwia jego bezpiecznie przenoszenie.

Wymienny mankiet: Konsument ma możliwość zamiany mankietu, jeśli dołączony do zestawu element jest zbyt mały lub zbyt duży. W rezultacie możemy dostosować sprzęt do naszych potrzeb.

 

WADY

Odczytywanie wyników: Dla wielu osób odczytywanie pomiarów jest problematyczne.

Pompka: Dołączona do manometru pompka jest wątpliwej jakości. Nie wykazuje dużej odporności na uszkodzenia, dlatego po pewnym czasie nie nadaje się do użytku.