Ciśnieniomierze nadgarstkowe ranking

0 comment
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (75 votes, average: 4.64 out of 5)
Loading...

 

Wśród ciśnieniomierzy automatycznych mamy dwa rodzaje: nadgarstkowe i naramienne. Ciśnieniomierz automatyczny charakteryzuje się tym, że pacjent musi jedynie założyć mankiet w odpowiednim miejscu i nacisnąć guzik włączający urządzenie. Urządzenie samodzielnie napompuje mankiet, zmierzy ciśnienie rozkurczowe i skurczowe a także puls i poda te wyniki na ekranie LCD. W przypadku urządzenia nadgarstkowego pacjent ma ułatwione zadanie, gdyż zakładanie mankietu nie wymaga rozbierania się, bo pomiar jest dokonywany na tętnicy promieniowej (na nadgarstku). Dobry ciśnieniomierz nadgarstkowy musi być wyprodukowany zgodnie z wymaganiami dla wyrobów medycznych, posiadać walidację, a także certyfikaty i deklaracje zgodności. Takim urządzeniem jest model HB BPM1001. Został on uznany za najlepszy ciśnieniomierz nadgarstkowy roku 2017.Urządzenie zapisuje 60 pomiarów wraz z datą i godziną ich wykonania. Pacjent za pomocą tego urządzenia może również zbadać puls, a także wykryć ewentualną arytmię serca. Mamy tu również wyraźny, duży wyświetlacz LCD, na którym łatwo jest odczytać wynik, nawet osobom, które mają kłopoty ze wzrokiem. Drugi model, na który chcieliśmy zwrócić uwagę to Tech-Med TMA-250. Jest to również model polecany przez lekarzy i użytkowników.

 

 

Najlepsze nadgarstkowe ciśnieniomierz

 

Planujesz zakup ciśnieniomierza ale  nie wiesz czy zdecydować  na ciśnieniomierz nadgarstkowy czy naramienny? Jeśli masz bardzo rozbudowane ramię i w następstwie problem ze znalezieniem ciśnieniomierza  z szerokim mankietem, polecamy wybór ciśnieniomierza nadgarstkowego. Poniżej przedstawiamy najlepsze ciśnieniomierze nadgarstkowe dostępne na rynku.

 

HB BPM1001

4. HB BPM1001Bardzo solidny ciśnieniomierz polskiej marki HB. Ciśnieniomierz ma bardzo nowoczesny i przyjemny dla oka wygląd. Wyposażony został w duży wyświetlacz LCD. Cyfry na ekranie są bardzo wyraźne i czytelne, dlatego też wynik może zostać odczytany także przez osoby mające problemy ze wzrokiem.

To bardzo duże ułatwienie dla osób starszych. Na ekranie wyświetlana jest także godzina i data, co ułatwia prowadzenie codziennego dzienniczka z wynikami pomiarów. Ciśnieniomierz oprócz mierzenia ciśnienia, wskazuje także wartość pulsu. Urządzenie posiada wbudowaną pamięć, która zapisuje aż 60 wyników. Ciśnieniomierz wyposażony został także we wskaźnik  klasyfikacji cieśnienia krwi według Światowej Organizacji.

Urządzenie posiada detektor nieregularnej pracy serca. Jeśli ostrzeżenie pojawi się kilkukrotnie należy skonsultować to ze swoim lekarzem. Produkt po dłuższej chwili bezczynności samoczynnie się wyłącza. Aparat został wyposażony w czujniki pomiaru ciśnienia MEMS. Ten ciśnieniomierz nadgarstkowy zbiera dobre opinie. Użytkownicy podkreślają, że jest poręczny i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Większość  uważa , że wyniki pomiarów są dokładne.

 

 

 

Tech-Med TMA-250

1. Tech-Med TMA-250Ciśnieniomierz nadgarstkowy firmy Tech – Med.  Wszystkie ciśnieniomierze tej firmy otrzymały rekomendację Instytutu Kardiologii w Warszawie. Producent gwarantuje wysoką dokładność pomiarów. Poziom powietrza w mankiecie jest programowany indywidualnie, zgodnie z ciśnieniem skurczowym pacjenta. Dyskomfort podczas badania jest więc zminimalizowany.

Ciśnieniomierz posiada dużą pamięć wewnętrzną – zapisuje aż do 90 pomiarów badań. Aparat posiada bardzo przydatną opcję, która pozwala zaoszczędzić baterie. Po dłuższej chwili bezczynności, samoczynni e się wyłącza. Urządzenie posiada funkcję wykrywania arytmii czyli nieregularnego bicia serca. Wyświetlacz urządzenia  ma bardzo nowoczesny wygląd. Duże cyfry bez trudu pozwalają odczytać wynik. Na ekranie widoczna jest także data i godzina pomiaru.

Zaraz po ukończeniu badania, urządzenie klasyfikuje wynik do jednej z trzech grup określonych przez Światową Organizację Zdrowia (zostały one oznaczona trzema kolorami). Dzięki temu dużo łatwiej nam ocenić czy nasze ciśnienie mieści się w normie czy też  nie. Wiele opinii wskazuje na to, że jest to najlepszy ciśnieniomierz nadgarstkowy. Jest bardzo wygodny w użyciu, jego obsługa jest wręcz intuicyjna. Użytkownicy uważają, że pomiary są dokładne i rzetelne.

 

 

 

Braun BPW4100C

4. Braun BPW4100CGodny polecenia model niemieckiej firmy Braun. Jest to ciśnieniomierz w pełni automatyczny, samoczynnie pompuje i spuszcza ciśnienie. Oprócz zbadania ciśnienia, wskazuje także pomiar  tętna. Urządzenie posiada bardzo duży wyświetlacz LCD. Także i ten model  pokazuje na ekranie klasyfikację ciśnienia krwi zgodnie ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia.

Dzięki temu łatwo ocenić czy nasze ciśnienie mieści się w normie. Ciśnieniomierz ma wbudowaną pamięć 40 pomiarów dla dwóch użytkowników. W następstwie można lepiej monitorować stan ciśnienia na przełomie dłuższego czasu. Urządzenie posiada bardzo przydatny wskaźnik prawidłowego ustawienia pozycji ręki  do pomiaru. Jest to niezwykle przydatna funkcja, która zagwarantuje nam otrzymanie wiarygodnych wyników. Zła pozycja ręki wpływa na zafałszowanie wyniku, dlatego dzięki tej funkcji mamy pewność, że badanie zostało wykonane prawidłowo.

Do zestawu producent dorzuca bardzo funkcjonalny termometr elektroniczny o czasie odczytu zaledwie 10 sekund. Użytkownicy są zadowoleni z zakupu tego ciśnieniomierza. Podkreślają, że otrzymywane wyniki są porównywalne do tych uzyskiwanych za pomocą ciśnieniomierza naramiennego.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Tech-Med TMA-168

5. Tech-Med Cardio-test TMA-168Ostatni prezentowany ciśnieniomierz to Tech-Med Cardio-test TMA-168. Jest to model, którego największym atutem jest bardzo korzystna cena i jednocześnie dobra jakość.  Ciśnieniomierz został wyposażony w bardzo czytelny wyświetlacz. Obsługa go jest wręcz intuicyjna.

Starsza osoba poradzi sobie z nią bez problemów. Dzięki umieszczonej na wyświetlaczu klasyfikacji ciśnienia wg  Światowej Organizacji  Zdrowia bardzo łatwo jest wykryć nadciśnienie. Model ten posiada obszerną pamięć wewnętrzną.  Umożliwia zapisywanie pomiarów ciśnienia aż na trzech kanałach. W związku z tym nawet 3 osoby mogą niezależnie archiwizować swoje wyniki. Urządzenie zapisuje wyniki wraz z datą i godziną, co jest bardzo przydatne gdyż ciśnienie poranne zazwyczaj różni się od tego wieczornego.

Ciśnieniomierz posiada funkcję obliczania średniej dla 3 ostatnich pomiarów. Pozwala to na otrzymanie najbardziej wiarygodnego wyniku, odrzucając skrajne pomiary. Urządzenie wykrywa także objawy arytmii.  Zarówno ciśnieniomierz nadgarstkowy jak i sama jego cena oceniane są bardzo dobrze. Użytkownicy podkreślają, że atrakcyjna cena idzie w parze z jakością. Jest bardzo niewielkich rozmiarów i zajmuje mało miejsca.

 

 

Kardio-Test KTA-168

f-kardio-test-kta-168Solidnie wykonany ciśnieniomierz firmy Kardio-Test.  Urządzenie posiada bardzo duży i  czytelnie zaprojektowany wyświetlacz. Został on wyposażony  we wskaźnik klasyfikacji  wyniku pomiaru ciśnienia według standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Zaraz po badaniu, wynik zostaje przypisany do jednego z czterech kolorów.

Urządzenie pomaga  więc w wykryciu nadciśnienia i ułatwia nam codzienną diagnozę i ocenę ciśnienia. Producent podkreśla, że ciśnieniomierze tej firmy charakteryzują się najwyższą dokładnością pomiaru. W związku z tym, że zostały zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji , zostały dokładnie przetestowane i cieszą się dużą wiarygodnością.

Urządzenie zostało wyposażone w funkcję wyciągania średniej z trzech ostatnich pomiarów. Jest to bardzo przydatna opcja, zważywszy na fakt, że nasze ciśnienie ulega częstym wahaniom, chociażby ze względu na godzinę pomiaru. Obliczając średnią automatycznie dyskwalifikujemy najbardziej skrajne pomiary. Ciśnieniomierz posiada pamięć, która zapamiętuje pomiary dla dwóch użytkowników (dla każdego 40 pomiarów). Użytkownicy, którzy zakupili ciśnieniomierz są zadowoleni z jego zakupu. Cenią sobie jego poręczność, łatwość obsługi oraz przyjemny, nowoczesny wygląd.