Ciśnieniomierze Naramienne Ranking

0 comment
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (102 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...

 

Ciśnieniomierz naramienny, to taki, którego mankiet zakładamy na przedramię. Do użytku domowego najczęściej spotykamy urządzenia automatyczne, gdzie użytkownik ogranicza się do założenia mankietu w odpowiedni sposób, a następnie uruchamia urządzenie jednym guzikiem. Ciśnieniomierz sam napompuje mankiet do potrzebnej wartości, wykona pomiar, opróżni mankiet z resztek powietrza, a wynik przedstawi na ekranie urządzenia. Przy zakupie takiego modelu musisz zwrócić uwagę, aby właściwie dobrać wielkość mankietu tak, aby był dopasowany do obwodu Twojej ręki. Najlepszym ciśnieniomierzem roku 2017 okazał się być OMRON M6 COMFORT. Model ten zapamiętuje do 90 wyników pomiarów, które zapisuje wraz z datą i godziną wykonania pomiaru. Urządzenie jest stosunkowo niewielkie, bo jego wymiary to 155 x 84 x 131 mm, a waga wynosi 355 g. Standardowa wielkość mankietu jest dopasowana do ramienia od 22 do 42 cm obwodu. Model ten jest zasilany na 4 baterie typu AA, które wystarczają na około 1500 pomiarów. Kolejnym modelem, który należy wyróżnić jest OMRON M3. Jest to również w pełni zautomatyzowane urządzenie, na którym można zapisać do 42 pomiarów.

 

 

Tabela porównawcza

ProduktPamięć:Wymiary mankietu:Wyświetlacz:OcenaCenaSklep
Omron M6 Comfort90 pomiary22 - 42 cmCyfrowyA+200 - 250 złCeneo
Omron M342 pomiary 22 - 32 cmCyfrowyA150 - 200 złCeneo
Microlife BP A2 Basic30 pomiary 22 - 42 cmCyfrowyB+100 - 125 złCeneo
Tech-Med TMA-600060 pomiary 14 - 52 cmCyfrowyB75 - 100 złCeneo
TensoVal Duo Control II60 pomiary 22 - 32 cmCyfrowyB+150 - 200 złCeneo
Kardio-Test Kta-8752 x 60 pomiary 22 - 32 cmCyfrowyC+50 - 75 złCeneo
Beurer BM 582 x 60 pomiary 22 - 30 cmCyfrowyC+150 - 200 złCeneo

 

 

Nejlepsze Ciśnieniomierze Naramienne

 

Jeśli macie w planach zakup nowego ciśnieniomierza i nie wiecie, na który model się zdecydować, ten artykuł jest dla was. Jaki ciśnieniomierz naramienny wybrać? Na pewno taki, który sprawdził się już u innych. Poniżej przedstawiamy wam najlepsze ciśnieniomierz naramienne, które zyskały aprobatę i dobre opinie użytkowników.

 

Omron M6 Comfort

1. Omron M6Bardzo solidny model, który oferuje nam japońska firma Omron. Jest to model automatyczny typu naramiennego. Jest bardzo niewielkim rozmiarów co czyni go poręcznym i praktycznym. Model został wzbogacony w bardzo przyjazne dla użytkowników technologiem. Posiada wskaźnik poprawności dokonanego pomiaru. Ponadto poinformuje nas także o podejrzeniu arytmii.

Technologia Intelli Sense bardzo podnosi komfort badania i powoduje, że nie musimy się obawiać uczucia mocno ściśniętej ręki. Przyczynia się także do tego funkcja Comfort Cuff, która powoduje, że pacjent nie odczuwa mocnego ścisku przy pompowaniu rękawa. Dzięki tej technologii  mankiet bardzo łatwo się wkłada i umiejscawia na ramieniu. Jeśli założymy go niepoprawnie, zostaniemy o tym poinformowani.

Ciśnieniomierz ma wbudowaną pamięć aż 90 pomiarów. Ten ciśnieniomierz naramienny ma bardzo dobre opinie. Chwalony jest bardzo wygodny mankiet, który sprawdzi się na chudym, jak i grubszym ramieniu. Podkreślana jest łatwa obsługa ciśnieniomierza. Na duży plus zasługują także nowoczesne technologie, które gwarantują prawidłowość i rzetelność wyników pomiaru.

 

 

 

Omron M3

2. Omron M3Kolejny godny uwagi  ciśnieniomierz automatyczny naramienny  marki Omron. Jest to ciśnieniomierz w pełni automatyczny.

Ciśnieniomierz został wyposażony w bardzo duży i czytelny wyświetlacz, dzięki czemu odczyt wyników jest bezproblemowy, nawet dla osoby mającej problemy ze wzrokiem. Również i ten model został wyposażony w technologię Intelli Sense, która gwarantuje komfort podczas badania i niweluje odczucie mocno ściśniętego ramienia.

Urządzenie poinformuje nas gdy, okaże się, że jest podejrzenie arytmii oraz nadciśnienia. Jeśli ostrzeżenie pojawi się kilkukrotnie to należy skonsultować to z lekarzem. Posiada bardzo przydatny czujnik prawidłowo założonego mankietu. Producent do zestawu dołącza także etui, arkusz do notowania pomiarów ciśnienia oraz baterie. Jest to model, który cieszy się dużą popularnością. Użytkownicy oceniają go bardzo pozytywnie.

Podkreślają, że ma kompaktowy rozmiar i bardzo dobrze sprawdza się w podróży. Wiarygodność pomiaru oceniana jest bardzo wysoko, wyniki są powtarzalne i bardzo rzetelne. Na plus oceniana jest także łatwość obsługi, poradzimy sobie z pomiarem nawet nie czytając obsługi.

 

 

 

Microlife BP A2 Basic

3. Microlife BP A2 BasicBardzo dobry ciśnieniomierz szwajcarskiej firmy Microlife.  Jest to godny uwagi model, w szczególności ze względu na świetną relację ceny do jakości. Urządzenie posiada duży czytelny ekran, który bardzo ułatwia odczyt wyników. Dodatkowo po lewej stronie ekranu został umieszczona skala zawierająca cztery przedziały klasyfikowane przez Światową Organizację Zdrowia.

Dzięki temu, od razu po zakończeniu badania, wynik zostanie on przypisany do konkretnego przedziału,  a my będziemy wiedzieć czy nasze ciśnienie mieści się w normie czy też nie. Jest to funkcja szczególnie przydatna dla osób, które dopiero rozpoczynają kontrolowanie swojego ciśnienia.

Urządzenie zostało wyposażone w pamięć ostatnich 30 pomiarów. Ciśnieniomierz posiada technologię System Gentle +, która pozwala na idealny dobór ciśnienia w mankiecie. Urządzenie posiada także wskaźnik prawidłowo założonego mankietu. Jeśli okaże się, że nie założyliśmy go prawidłowo badanie należy powtórzyć.  Mankiet ciśnieniomierza jest w kształcie stożka, dzięki czemu łatwo dopasowuje się do ramienia, a w następstwie gwarantuje wiarygodność pomiaru. Użytkownicy cenią go za łatwość obsługi oraz dobrą jakość materiałów z których został wykonany. Potwierdzają też dokładność pomiaru.

 

 

 

 

TensoVal Duo Control II

5. TensoVal Duo Control IIJest to ciśnieniomierz naramienny, w pełni automatyczny. Jego flagową technologią jest połączenie dwóch metod mierzenia ciśnienia. Osłuchowej, stosowanej w gabinetach lekarskich oraz oscylometrycznej, stosowanej w większości aparatów służących do mierzenia ciśnienia w warunkach domowych. To szczególne połączenie gwarantuje nam  większą dokładność i rzetelność wyników.

Ciśnieniomierz posiada detektor arytmii serca. Pomiar ciśnienia jest bardzo komfortowy i bezbolesny, gdyż urządzenie indywidualnie dopasowuje  ciśnienie powietrza w mankiecie. Urządzenie posiada wbudowaną pamięć 60 wyników dla dwóch użytkowników. Potrafi także wyciągnąć średnią ze wszystkich pomiarów, dodatkowo może to zrobić z rozróżnieniem na badania poranne i wieczorne. Ciśnieniomierz może zostać podłączony do komputera przez kabel USB.

Umożliwia to przeniesienie danych do komputera, monitorowanie ich oraz dalszą analizę. Aparat posiada szereg atestów oraz rekomendacji międzynarodowych organizacji specjalizujących się w badaniu nadciśnienia. Ciśnieniomierz posiada bardzo pozytywne opinie. Użytkownicy podkreślają rzetelność i dokładność  dokonywanych pomiarów. Doceniają także estetyczne i solidne wykonanie. Na plus oceniana jest obsługa urządzenia, która jest bardzo intuicyjna.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Tech-Med TMA-6000

4. Tech-Med TMA-6000Ciśnieniomierz automatyczny typu naramiennego firmy Tech-med. Jest to model , który przeszedł wiele testów klinicznych. Wyniki pomiarów są bardzo wiarygodne i rzetelne. Urządzenia tej firmy otrzymały rekomendacje Instytutu Kardiologii. Wysoka dokładność pomiarów została udowodniona licznymi testami klinicznymi i jest zbliżona do tej osiąganej metodą osłuchową.

Ciśnieniomierz posiada wielki wyświetlacz LCD, który posiada wskaźnik klasyfikacji wyniku zgodnie ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia. Ułatwia to samodzielną diagnozę i wykrywanie nadciśnienia. Urządzenie posiada także detektor arytmii serca, która jednak aby zostać stwierdzona musi być skonsultowana z lekarzem.

Ciśnieniomierz ma wbudowaną pamięć ostatnich 60 pomiarów, ze wskazaniem daty i godziny dokonania badania. Obsługa urządzenia jest banalnie prosta i ogranicza się  do wciśnięcia jednego przycisku. Istnieje możliwość podłączenia zasilacza sieciowego. W pakiecie otrzymamy  instrukcję w języku polskim. Użytkownicy podkreślają niezawodność i rzetelność otrzymywanych wyników. Ceniony jest także ładny wygląd i lekkość urządzenia. Według wielu jest to najlepszy ciśnieniomierz naramienny. Podkreśla się, że jest to dobry i niezawodny produkt, w dodatku pochodzenia polskiego.