Ciśnieniomierze Omron Ranking

0 comment
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (63 votes, average: 4.65 out of 5)
Loading...

 

Firma Omron to specjalista w produkcji ciśnieniomierzy i oferuje trzy ich rodzaje: automatyczne naramienne, półautomatyczne naramienne i nadgarstkowe. Firma produkuje zarówno najprostsze i najtańsze modele, gdzie w pełni zautomatyzowany model można już nabyć za mniej niż 100 złotych, po w pełni profesjonalne modele do wykorzystywania w szpitalach i ośrodkach zdrowia. Jednak model, który zwrócił na siebie uwagę to Omron M3. Został on uznany za najlepszy ciśnieniomierz roku 2017 w swojej klasie. Zyskał on takie uznanie ze względu na to, że, na przykład, informuje użytkownika o źle wykonanym pomiarze, którego wyników nie należy brać pod uwagę. Na uwagę zasługuje również technologia Intelli Sense, która dba o to, aby pompowany mankiet nie ściskał nadmiernie przedramienia pacjenta. Mamy tu także możliwość zapisania 42 pomiarów w pamięci urządzenia, a także wyciągnięcia średniej wartości z trzech ostatnich pomiarów. Duży i wygodny wyświetlacz nie nastręcza problemów z odczytaniem wyników nawet osobom starszym czy niedowidzącym. Drugim najlepszym ciśnieniomierzem okazał się Omron M6 Comfort, równie chętnie wybierany przez klientów, jak powyżej opisywany.

 

 

Najlepsze Ciśnieniomierze Omron

 

Wybór ciśnieniomierza nie może być przypadkowy. Przed zakupem warto zapoznać się z tym co oferuje nam rynek. Poniżej przedstawiamy najlepsze ciśnieniomierze firmy Omron. Są to te modele, które najlepiej sprawdziły się w praktyce zyskując zaufanie użytkowników.

 

Omron M3

1. Omron M3Urządzenie typu naramiennego, które mierzy ciśnienie metodą oscylometryczną. Jego niewątpliwą zaletą jest kompaktowy kształt, który czyni je bardzo praktycznym i wygodnym w użytkowaniu. Ciśnieniomierz został wyposażony w technologię Intelli Sense, która zapewnia komfort w trakcie badania i zniwelowanie nieprzyjemnego uczucia ścisku ramienia.

Dzieje się tak gdyż urządzenie pompuje tylko tyle powietrza, ile jest niezbędne do prawidłowego dokonania pomiaru. Ponadto informuje nas o tym, czy rękaw został prawidłowo nałożony.  Ciśnieniomierz daje nam znać również wtedy, gdy dokonamy ruchu, który przeszkodził w otrzymaniu wiarygodnego pomiaru. Urządzenie posiada wbudowaną pamięć 42 pomiarów. Potrafi także wyciągnąć średnią z ostatnich trzech pomiarów. Zestaw jest gotowy do użycia zaraz po zakupie, gdyż producent w pakiecie umieszcza komplet baterii.

Ciśnieniomierz charakteryzuje się dużą dokładnością pomiarów. Ciśnieniomierz naramienny Omron jest bardzo pozytywnie oceniany przez osoby, które go zakupiły i przetestowały. Podkreśla się, że urządzenie ma bardzo duży wyświetlacz. Nawet osoby starsze nie mają problemów z odczytem wyników, jak i z obsługą urządzenia, która jest bardzo intuicyjna.

 

 

 

Omron M6 Comfort

2. Omron M6 ComfortKolejny godny uwagi ciśnieniomierz marki Omron. Pomiary wykonuje metodą oscylometryczną. Jest to typ naramienny. Ciśnieniomierz posiada unikalny usztywniany mankiet Comfort Cuff. Mankiet bez problemu zakłada się na ramię. Specjalna technologia sprawia, że podczas pompowania powietrza, nie odczujemy nadmiernego ucisku ręki. Dzięki temu badanie nie powoduje dyskomfortu, przebiega szybko i sprawnie.

Urządzenie posiada także detektor, który poinformuje nas gdy mankiet założymy niepoprawnie. Ciśnieniomierz jest wyposażony również w funkcję oceniania poprawności badania. To za sprawą dwóch niezależnych sensorów, które jednocześnie kontrolują te same parametry. Urządzenie posiada czujnik wykrywania arytmii. Ten niewielki sprzęt jest wyposażony wbardzo duży i czytelny wyświetlacz.

Ma wbudowaną obszerną pamięć, która pozwala na zapisanie aż 90 ostatnich wyników. Ponadto potrafi obliczyć średnią z 3 ostatnich pomiarów. Każde badanie jest zapisywane wraz z datą i godziną wykonania pomiaru. Według opinii wielu użytkowników to najlepszy ciśnieniomierz Omron. Chwalona jest dokładność i szybkość pomiaru. Bardzo wysoko oceniany jest mankiet ciśnieniomierza. Nie skręca się podczas samodzielnego zakładania i bardzo szybko się nakłada.

 

 

 

Omron M10IT

3. Omron M10ITBardzo nowoczesny model. Jest w pełni automatyczny. Typ naramienny. Ciśnienie mierzone jest metodą oscylometryczną. Jego nowoczesność objawia się możliwością podłączenia go do komputera. Po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania możemy przesłać wyniki badań na nasz  komputer lub laptop. Interfejs programu jest bardzo prosty i czytelny.

Możemy drukować wyniki naszych pomiarów oraz tworzyć wykresy. To idealne rozwiązanie dla  osób, które muszą prowadzić  dzienniczek pomiarów  i jednocześnie mają problemy z codzienną dyscypliną. Ciśnieniomierz ma wbudowaną pamięć 84 pomiarów dla dwóch różnych użytkowników. Urządzenie potrafi obliczyć średnią dla pomiarów z ostatniego tygodnia, z podziałem na pomiary poranne i wieczorne. Także i ten model ma funkcję wykrywania arytmii.

Bardzo praktyczna jest funkcja samoczynnego wyłączenia urządzenia, jeśli pozostanie ono bezczynne przez dłuższy czas. Pozawala to na przedłużenie żywotności baterii. Ten ciśnieniomierz Omron zbiera bardzo dobre opinie. Wysoko ceniona jest dokładność pomiaru, a także liczne dodatkowe funkcje urządzenia. Pozytywnie oceniania jest opcja 3 pomiarów z uśrednionym wynikiem. Bardzo solidny produkt.

 

 

 

Omron M2 Basic

4. Omron M2 BasicTak jak poprzednie modele,  Omron M2 Basic jest w pełni automatycznym ciśnieniomierzem typu naramiennego. Jak sama nazwa mówi, jest to  wersja podstawowa.  Jego dużą zaletą jest niska cena. Ciśnieniomierz posiada duży wyświetlacz, dzięki czemu nawet starsze osoby nie będą miały problemu z odczytaniem wyników. Urządzenie posiada wbudowaną  pamięć, która automatycznie zapisuje 21 ostatnich wyników.

Jeśli pamięć zostanie wyczerpana, ciśnieniomierz będzie zastępował najstarszy wynik, tym ostatnio wykonanym. Urządzenie jest bardzo energooszczędne i dlatego baterie wystarczają na wiele pomiarów. Jest także opcja podłączenia zasilacza sieciowego. Ciśnieniomierz jest bardzo prosty w obsłudze. Aby wykonać pomiar wystarczy wcisnąć jeden przycisk.  Aparat charakteryzuje się dużą dokładnością pomiarów. Gwarantują to liczne testy kliniczne.

Urządzenia posiada funkcję wykrywania arytmii. Ciśnieniomierz Omron M2 Basic to bardzo dobry produkt, który wciąż cieszy się dużą popularnością. Użytkownicy podkreślają, że działa bardzo sprawnie, nie zacina się i nie resetuje. Ceniona jest także duża wiarygodność pomiaru.  Zarówno ciśnieniomierz Omron jak i jego cena oceniane są bardzo pozytywnie.

 

 

 

Omron M2 (HEM-7117-EE)

7. Omron M2 (HEM-7117-EE)Kolejna, już ostatnia propozycja ciśnieniomierza marki Omron. Tak jak pozostałe, jest to model naramienny w pełni automatyczny. Jest wyposażony w technologię Intellisense, która pozwala na dopasowanie ciśnienia w mankiecie do aktualnego poziomu krwi. Pozwala to na dokładny pomiar ciśnienia. Idealnie dopasowana ilość powietrza w mankiecie podnosi wiarygodność wyników.

A dodatkowo zmniejsza poczucie dyskomfortu i nadmiernego ucisku ręki. Posiada wbudowaną pamięć, która zapisuje 21 wyników. Urządzenie posiada funkcję wykrywania arytmii. Wyłącza się samoczynnie po dłuższym czasie pozostawania w bezczynności. Do zestawu producent załącza praktyczne etui. Urządzenie to posiada bardzo dobrą opinię użytkowników. Dobrze oceniany jest wytrzymały rękaw mankietu, który został wykonany z dobrych materiałów.

Chwalona jest także wiarygodność pomiarów. Każdy kto nie wymaga od ciśnieniomierza dodatkowych gadżetów i fantazyjnych funkcji będzie bardzo zadowolony z tego solidnego sprzętu. Jest on bardzo łatwy w obsłudze. Podczas dokonywania pomiaru pracuje cicho i szybko. Duży czytelny wyświetlacz ułatwia odczytywanie pomiarów – poradzą sobie z tym  nawet osoby ze słabym wzrokiem.