Ciśnieniomierze Ranking w 2018 roku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4.74 out of 5)
Loading...

 

Aby opisać najlepszy ciśnieniomierz 2018 roku, przeprowadziliśmy badania konsumenckie, w których sprawdzaliśmy, jaki model ciśnieniomierza jest najchętniej przez klientów kupowany. Również przyglądaliśmy się opiniom, jakie posiadacze ciśnieniomierzy wystawili po zakupie urządzenia. Dzięki tym badaniom wyodrębniliśmy 2 dwa najlepsze ciśnieniomierze roku 2018. Na drugim miejscu jest model Omron M2 Basic z dużym wyświetlaczem i wygodną obsługą. Najlepszym ciśnieniomierzem zaś okazał się model Omron M3. Urządzenie przyciąga swoim solidnym wykonaniem i łatwą obsługą. Podczas badania model ten monitoruje pacjenta i jeśli pacjent wykona jakiś nieprawidłowy ruch, lub źle założy mankiet, urządzenia nakaże badanie powtórzyć. Dodatkowo technologia Intelli Sense optymalizuje ilość powietrza potrzebną w mankiecie do badania tak, aby ucisk dla pacjenta nie był niekomfortowy.  Użytkownik może w pamięci urządzenia zapisać 60 pomiarów dla dwóch użytkowników. Rozmiar mankietu pasuje dla osoby, której obwód ramienia mieści się między 22 i 32 cm. Ciśnieniomierz ten został przebadany klinicznie uzyskując walidację. Zasilanie w tym modelu mamy dwojakie: na baterie typu AA lub sieciowe.

 

 

Najlepsze ciśnieniomierz

 

Planujesz codziennie mierzyć sobie ciśnienie ale nie wiesz jaki ciśnieniomierz kupić? Półki sklepów i aptek uginają się od różnych modeli aparatów do pomiaru ciśnienia.  Zatem jaki ciśnieniomierz wybrać? Najlepiej taki, który będzie uzyskiwał wiarygodne pomiary i posłuży nam na lata. Najlepsze na rynku ciśnieniomierze opisuje poniższy ranking.

 

Omron M3

2. Omron M3Bardzo solidny model marki Omron. Jest to ciśnieniomierz w pełni automatyczny, typu naramiennego. Posiada wiele przydatnych funkcji, które ułatwiają korzystanie z urządzenia. Model ten wykrywa nadciśnienie oraz arytmię serca. Ciśnieniomierz posiada także wskaźnik, który ocenia czy mankiet został założony prawidłowo.

Źle założony mankiet jest częstą przyczyną niewiarygodnych pomiarów, dlatego funkcja bardzo przydaje się w codziennym użytkowaniu. Dodatkowo na mankiecie został umieszczony przewodnik prawidłowego zakładania rękawa. Ciśnieniomierz zaalarmuje nas  gdy podczas badania wykonamy ruch, który zaburzył wyniki pomiaru.

Dzięki nowoczesnej technologii Intelli Sens, nie odczujemy nieprzyjemnego ucisku podczas pompowania powietrza, gdyż jego ilość dopasowywana jest indywidualnie do każdej osoby. Urządzenie posiada wbudowaną pamięć, która zapisuje aż 60 pomiarów dla każdego z dwóch użytkowników. Model ten został zatwierdzony klinicznie (Clinically Validated).  Ciśnieniomierz zasilany jest 4 bateriami AA, jednak jest możliwość podłączenia zasilacza sieciowego. Urządzenie Omron M3 od lat zbiera pozytywne opinie. Aparat chwalony jest za rzetelne odczyty oraz łatwość obsługi, która jest bardzo intuicyjna.

 

 

 

Omron M2 Basic

4. Omron M2 BasicJest to tradycyjny model japońskiej marki Omron. Mimo tego, że został wprowadzony na rynek kilka lat temu, wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Ciśnieniomierz ma duży czytelny wyświetlacz, z którego bez problemu odczytamy wynik pomiaru. Jaki ciśnieniomierz kupić dla babci lub dziadka?

Omron M2 Basic to bardzo prosty model o podstawowych funkcjach, dlatego  jest w szczególności rekomendowany jest dla osób starszych. Cyfry są bardzo wyraźne, dlatego też nawet starsza osoba nie będzie miała problemu z odczytaniem wyniku badania. Ciśnieniomierz wyposażony jest w funkcję wykrywania nieregularnego bicia serca czyli arytmii. Urządzenie posiada wbudowaną pamięć, która zapamiętuje 21 wyników. Zapamiętywane są one automatycznie. Jeśli pamięć zostanie wyczerpana, najstarszy wynik będzie automatycznie zastępowanym tym najnowszym.

Ciśnieniomierz zasilany jest 4 bateriami typu AAA. Producent umożliwił także podłączenie aparatu do zasilacza sieciowego, którego jednak nie ma w komplecie. Jeśli nie chcemy korzystać z baterii należy go osobno dokupić. Użytkownicy są od lat zadowoleni z tego modelu. Jest bardzo prosty w obsłudze, daje wiarygodne wyniki i można kupić go w przystępnej cenie.

 

 

 

Omron M6 Comfort

2. Omron M6 ComfortNajnowszy model japońskiej marki Omron. Jest to bardzo nowoczesny aparat do pomiaru ciśnienia i krwi. Posiada wiele użytecznych technologii i funkcji. Ciśnieniomierz zapewnia bardzo dokładny i rzetelny pomiar ciśnienia. Nowoczesna technologia opierająca się na podwójnej kontroli pomiaru sprawia, że wyniki są bardzo wiarygodne.

Dwa niezależne czujniki w tym samym czasie mierzą te same parametry. Dzięki temu urządzenie potrafi weryfikować poprawność przeprowadzonego badania. Technologia Intelli Sense pozwala na indywidualne dopasowanie ilości pompowanego powietrza do mankietu. Dzięki temu badanie jest bezbolesne. Ciśnieniomierz posiada obszerną pamięć 90 wyników. Pozwala także  obliczać średnią z trzech ostatnich pomiarów. Urządzenie zostało wyposażone w nowoczesny mankiet Comfort Cuff.

Specjalna technologia sprawia, że mankiet z łatwością wkłada się na rękę. Podczas pompowania powietrza uczucie ucisku zostaje zminimalizowane. Mankiet jest bardzo wygodny w użyciu. Został na nim umieszczony poradnik, który pokazuje jak prawidłowo umieścić go na ramieniu.  Według wielu opinii Omron M6 Comfort to najlepszy ciśnieniomierz. Użytkownicy podkreślają, że pomiary są bardzo wiarygodne. Wysoko oceniany jest także mankiet urządzenia, który nie skręca się podczas nakładania. Produkt godny polecenia.

 

 

 

A&D UA-631

A&D UA-631Bardzo solidny model japońskiej marki A&D. Posiada czytelny i wyraźny wyświetlacz LCD. Po lewej stronie ekranu umieszczono skalę stworzoną  zgodnie ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia. Jest to skala trzykolorowa i dzięki niej bez problemu ocenimy czy nasze ciśnienie jest w normie czy też ją przekracza.

Jest to bardzo przydatna funkcja dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z codziennym mierzeniem ciśnienia i nie mają w tej kwestii dużego doświadczenia. Zaraz po ukazaniu się wyniku zostaje on automatycznie klasyfikowany do jednego z przedziałów (optymalne ciśnienie, łagodne, średnie lub wysokie nadciśnienie), dlatego diagnoza przebiega bardzo szybko. Ciśnieniomierz dokonuje pomiaru ciśnienia u osób z nieregularnym pulsem.

Urządzenie posiada wbudowaną pamięć ostatnich 30 wyników. Aparat jest bardzo prosty w obsłudze, uruchomienie badania następuję za pomocą jednego przycisku. Mankiet urządzenia jest bardzo wygodny i prosty w założeniu. Ciśnieniomierz posiada bardzo przydatną funkcję automatycznego wyłączania. Urządzenie oceniane jest bardzo pozytywnie. Użytkownicy potwierdzają wiarygodność pomiarów. Ceniona jest także łatwość obsługi.

 

 

 

Beurer BM 40

5. Beurer BM 40Ciśnieniomierz naramienny niemieckiej firmy Beurer. Jest to ciśnieniomierz w pełni automatyczny, który mierzy ciśnienie metodą oscylometryczną. Jego nowoczesny wygląd odbiega od większości tradycyjnych modeli i jest bardzo przyjemny dla oka. Ciśnieniomierz posiada bardzo duży wyświetlacz LCD.

Widnieje na nim także funkcja daty i godziny. Jest to bardzo użyteczne rozwiązanie, w szczególności dla osób, które codziennie prowadzą dzienniczek pomiarów i z łatwością mogą spisać sobie te dane z ekranu ciśnieniomierza. Także i ten model został wyposażony w kolorową skalę opisaną zgodnie ze wskazówkami Światowej Organizacji Zdrowia, która ułatwia codzienną diagnozę.

Ciśnieniomierz posiada także funkcję wykrywania objawu arytmii serca. Jeśli  podczas pomiarów ciśnienia kontrolka będzie się pojawiać kilkukrotnie należy skonsultować to ze swoim lekarzem. Urządzenie ma wbudowaną obszerną  pamięć, która zapamiętuje wyniki dla dwóch użytkowników (dla każdego z kanałów zapamiętywane jest 60 pomiarów). Do kompletu załączane jest ładne etui, które chroni urządzenie przez zarysowaniami. Ciśnieniomierz oceniany jest bardzo wysoko. Użytkownicy chwalą przede wszystkim ciekawy wygląd urządzenia. Ceniona jest wiarygodność pomiarów badań i łatwość obsługi.