Dobre Ciśnieniomierze Ranking

0 comment
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 4.30 out of 5)
Loading...

 

Szukając dobrego ciśnieniomierza w średniej klasie trafiliśmy na wyróżniony przez klientów model  MICROLIFE BP A2 BASIC. Jest to model, który zyskał miano najlepszego ciśnieniomierza roku 2017. Na to miano zasłużył ze względu na bardzo wysoką popularność i to, że w swojej klasie jest najczęściej wybieranym ciśnieniomierzem. Znakomicie się sprawdza do mierzenia ciśnienia w domowych warunkach. Został przebadany klinicznie na prawidłowość pomiarów. Obok badania ciśnienia, urządzenie mierzy również puls, oraz wykrywa arytmię serca w przypadku jej wystąpienia. Mankiet naramienny jest przystosowany do używania przez osoby, których obwód przedramienia mieści się pomiędzy 22 i 42 cm. Dodatkowo urządzenie posiada czujnik wykrywania błędnie założonego mankietu, i gdy tak się stanie, poinformuje o tym użytkownika. Pacjent może zapisać w pamięci urządzenia 30 ostatnich pomiarów. Model ten jest zasilany na baterie i w przypadku bliskiego ich wyczerpania, powiadamia użytkownika o potrzebie wymiany baterii. Gdyby jednak, z jakiś względów nie odpowiadał Ci opisywany ciśnieniomierz, to zapoznaj się z parametrami modelu Omron M2 Basic. Posiada ono również bardzo wysokie notowania klientów.

 

 

Jak kupić dobry ciśnieniomierz?

 

Rynek ciśnieniomierzy jest bardzo bogaty i oferuje wiele ciekawych modeli w zróżnicowanych cenach. Jak wybrać urządzenie, które posłuży nam na lata? Dobre ciśnieniomierze charakteryzują się dokładnością pomiaru, solidnością i wygodą użytkowania. Poniżej znajduje się ranking urządzeń, które sprawdziły się u innych użytkowników.

 

Microlife A2 Basic

1. Microlife A2 BasicAutomatyczny ciśnieniomierz marki  Microlife. Jest to model typu naramiennego. Urządzenie posiada funkcję wyrywania arytmii. Jeśli podczas pomiarów często obserwujemy pojawianie się tego ostrzeżenia, należy skonsultować to z lekarzem. Ciśnieniomierz posiada wbudowaną pamięć 30 pomiarów. Wyposażony jest w technologię Gentle +, która pozwala na indywidualne dopasowanie ilości pompowanego powietrza w mankiecie.

Dzięki temu dyskomfort związany z uciskiem ramienia  zostaje zminimalizowany. Ciśnieniomierz posiada także wskaźnik ruchu ramienia. Jeśli podczas wykonywania pomiaru nieświadomie poruszymy ręką, urządzenie nas o tym poinformuje. Dodatkowo ciśnieniomierz posiada  detektor poprawności  założenia mankietu. To bardzo przydatna funkcja, która informuje nas o ewentualnej  konieczności poprawienia mankietu i powtórzenia badania. Jest to bardzo dobry ciśnieniomierz.

Cieszy się bardzo dobrą opinią wśród osób, które go zakupiły. Chwalona jest dokładność pomiaru. Pomiary są powtarzalne.  Poza tym użytkownicy podkreślają, że aparat jest bardzo prosty w obsłudze. Pracuje bardzo szybko i cicho. Jest bardzo lekki i niewielki, dlatego świetnie sprawdza się  zarówno w domu, jak i w podróży.

 

 

 

Omron M2 Basic

2. Omron M2 BasicCiśnieniomierz japońskiej marki Omron. Jest to ciśnieniomierz automatyczny typu naramiennego. Od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jego niewątpliwym atutem jest niska cena przy jednoczesnym zachowaniu dobrej jakości. Posiada pamięć 21 ostatnio wykonanych pomiarów.  Pomiary zapisywane są automatycznie. Najstarszy pomiar zastępowany jest najnowszym.

Urządzenie posiada funkcję wykrywania arytmii. Czytelny i duży ciśnieniomierz sprawia, że nawet starsze osoby nie mają problemów z odczytem wyników. Charakteryzuje się dużą energooszczędnością. Cztery baterie AAA starczą na ok 1500 pomiarów. Aparat jest bardzo dokładny. Wyniki są powtarzalne i wiarygodne, co zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Ciśnieniomierz jest wyposażony w technologię Intelli Sense.

Dzięki temu rękaw nie jest pompowany zbyt mocno,  jednocześnie jednak odpowiednia ilość napompowanego powietrza pozwala na wiarygodny pomiar i wyniki. Obsługa ciśnieniomierza jest niezwykle prosta.  Badanie uruchamia naciśnięcie jednego (i jedynego) przycisku. Starsza osoba bez problemu poradzi sobie z obsługą tego sprzętu. Ciśnieniomierz od lat posiada pozytywne opinie. Jest ceniony za prostotę, wiarygodność  wyników oraz duży wyświetlacz.

 

 

 

Microlife BP 3AG1

5. Microlife BP 3AG1Ostatni prezentowany produkt to ciśnieniomierz marki Microlife. Jest to ciśnieniomierz automatyczny typu naramiennego. Mierzy ciśnienie metodą oscylometryczną. Pomiary dokonywane tym urządzeniem są bardzo dokładne i rzetelne. Ciśnieniomierz  posiada funkcję rozpoznawania błędnych pomiarów. Wyposażony jest także w technologię PAD, która pozwala na rozpoznawanie wyników arytmii.

Urządzenie zapamiętuje 30 ostatnich pomiarów. Ciśnieniomierz dostępny jest w trzech wersjach, w zależności od szerokości mankietu: dostępne rozmiary to S, M,L. Ciśnieniomierz posiada bardzo użyteczną funkcję wskaźnika słabej baterii. Dzięki temu nie zostaniemy zaskoczeni wyczerpaną baterią w najmniej oczekiwanym momencie.

Zamiast baterii można używać akumulatorków. Urządzenie posiada także możliwość podłączenia zasilacza sieciowego. Ciśnieniomierz posiada funkcję automatycznego wyłączania jeśli pozostaje przez dłuższy czas w bezruchu.  To bardzo pożyteczna opcja, która pozwala na zaoszczędzenie baterii. Urządzenie cieszy się pozytywnymi opiniami. Podkreślana jest prosta obsługa, wygoda użycia a przede wszystkim dokładność pomiarów. Urządzenie jest wykonane bardzo solidnie i służy przez długie lata. Użytkownicy podkreślają świetną relację ceny do jakości.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Prestigio PHCBPM

3. Prestigio PHCBPMW pełni automatyczny ciśnieniomierz firmy Prestigio. W przeciwieństwie do dwóch wyżej prezentowanych, jest to model nadgarstkowy. Jest to bardzo nowoczesny ciśnieniomierz, który za pomocą sieci Bluetooth potrafi połączyć się z  innymi urządzeniami mobilnymi. Jeśli pobierzemy i zainstalujemy darmową aplikację Family Health Compass, będziemy mogli przetransferować wyniki badań  np. na smartfona i tablet.

Umożliwi ona tworzenie diagramów i prowadzenie statystyk, oraz drukowanie zapisanych wyników (wydruk można następnie przedstawić lekarzowi). Pozwala to na szersze spojrzenie i obserwację dynamiki naszego ciśnienia. Nie będziemy już musieli zapisywać wyników w papierowym dzienniczku.  Ciśnieniomierz posiada wbudowaną pamięć, która archiwizuje do 60 wyników dla trzech użytkowników (posiada specjalny tryb gościa).  Zapisywana jest także data oraz czas wykonania badania. Charakteryzuje się dokładnością pomiarów.

Posiada nowoczesny cyfrowy czujnik, który podnosi precyzyjność badania. Ciśnieniomierz wykrywa nieregularne bicie serca. Model jest niewielkich gabarytów. Jest też bardzo lekki, waży zaledwie 128 g. Wyposażony jest w duży i czytelny wyświetlacz. Jest to dobry ciśnieniomierz nadgarstkowy. Polecany jest dla osób, które z różnych powodów nie mogą korzystać z ciśnieniomierzy naramiennych (np. ze względu na zbyt duży obwód ramienia).

 

 

Tech-Med TMA-870

4.Tech-Med TMA-870Naramienny ciśnieniomierz marki Tech-Med. Jeśli poszukujesz bardzo taniego a jednocześnie dobrego ciśnieniomierza, jest to dobry wybór. Producent zapewnia, że dokładność pomiarów dokonywanych tym urządzeniem, jest równorzędna z dokładnością pomiarów dokonywanych metodą osłuchową w gabinecie lekarskim.  Wszystko dzięki technologii Fuzzy Logic.

Wiarygodność i powtarzalność pomiarów została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi. Po wykonaniu badania i otrzymaniu wyniku, urządzenia klasyfikuje go do jednego z czterech przedziałów określonych przez Światową Organizację Zdrowia. Ta szybka mini diagnoza  jest niezwykle przydatna szczególnie dla osób, które są początkujące i nie mają doświadczenia w codziennym mierzeniu krwi. Aparat posiada pamięć, która zapisuje wyniki  (maks 60 pomiarów ) dla dwóch różnych osób.

Pomiar zostaje zapisany wraz z datą i godziną. Tak jak większość ciśnieniomierzy posiada bardzo czytelny i ergonomiczny wyświetlacz LCD. To bardzo dobry ciśnieniomierz. Cieszy się dużą popularnością. Użytkownicy podkreślają, że jest bardzo dokładny i daje powtarzalne wyniki. Jest bardzo prosty w obsłudze. To świetny produkt w dobrej cenie.