Opinie o najlepszych ciśnieniomierzach

0 comment
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (53 votes, average: 4.75 out of 5)
Loading...

 

Planując zakup ciśnieniomierza, dobrze jest zasięgnąć opinii użytkowników tego typu sprzętu. My właśnie sięgnęliśmy do opinii użytkowników ciśnieniomierzy i wyodrębniliśmy dwa najlepsze ciśnieniomierze roku 2017. Pierwszym z nich jest Omron M10IT, a drugim HB BPM1001. Pierwszy z nich to model produkcji japońskiej pozwalający na współpracę z komputerem. Za pomocą złącza USB przesyłamy wyniki do komputera, aby je tam przechowywać, porównywać i przesyłać lekarzowi. Do urządzenia jest dołączone na płycie CD oprogramowanie do komputera, dzięki któremu bez trudu można zarządzać badaniami, a także je drukować. Samo urządzenie również pozwala na zapisanie w swojej pamięci 84 pomiarów dla dwóch, niezależnych użytkowników. Jest tu również możliwość obliczania średniej z kilku pomiarów dla każdego z użytkowników. Pacjent może uzyskać średnią z wyników badań porannych, albo wieczornych, albo po prostu średni wynik z ostatnich trzech pomiarów. Duży, czytelny wyświetlacz ułatwia odczytanie wyników. Urządzenie jest zasilane na baterie typu AA i jeden zestaw baterii wystarcza na około 1500 badań.

 

 

Opinie o najlepszych ciśnieniomierzach

 

Planujesz zakup nowego ciśnieniomierza i nie możesz się zdecydować na konkretny model? Wszyscy producenci reklamują swoje produkty jako te najlepsze, ale to opinia ich użytkowników jest najbardziej pomocna w wyborze tego idealnego modelu. Poniżej przedstawiamy ciśnieniomierze, które mają najwięcej pozytywnych opinii i cieszą się największą popularnością.

 

Omron M10IT

3. Omron M10ITBardzo dobry ciśnieniomierz japońskiej marki Omron typu naramiennego. Jest to nowoczesny model, który pozwala na podłączenie go za pomocą kabla USB do komputera oraz przesyłanie do niego wyników, które następnie możemy wydrukować. Ciśnieniomierz posiada wbudowaną pamięć, która pozwala na zapisanie 84 pomiarów dla każdego z dwóch użytkowników. Posiada funkcję wykrywania nieregularnego bicia serca.

Ciśnieniomierz naramienny Omron  M10IT zbiera bardzo pozytywne opinie. Użytkownicy są zadowoleni z jego szybkiej i niezawodnej pracy. Jest bardzo wygodny i prosty w obsłudze. Badanie wykonuje się wręcz intuicyjnie. Osoby, które zakupiły ten model podkreślają, że pomiary są bardzo wiarygodne i powtarzalne. Chwalą sobie możliwość przetransferowania wyników badań do komputera. Oprogramowanie dostępne na CD jest bardzo pomocne i obsługuje się je bardzo łatwo. Posiada wiele użytecznych wykresów, które pozwalają określić dynamikę naszych wyników.

Ceniona jest także możliwość wydrukowania wyników. Nie trzeba już tracić czasu na przepisywanie pomiarów na kartkę. Jest to idealne rozwiązanie dla zapominalskich. Użytkownicy cenią sobie także funkcję obliczania średniej pomiarów. Możemy uzyskać średnią z pomiarów porannych, wieczornych a także uśredniony wynik ostatnich trzech pomiarów. Wysoko ceniony jest także mankiet ciśnieniomierza, który zakłada się niezwykle prosto. Czynność ta nie wymaga pomocy drugiej osoby. Osoby które zakupiły produkt chwalą także etui podróżne, które zostało załączone do pakietu.

 

 

 

HB BPM1001

4. HB BPM1001Ciśnieniomierz naramienny, który został wyprodukowany przez polską firmę HB. Jest to ciśnieniomierz w pełni automatyczny. Charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem i wysoką precyzją wykonania. Jest niewielki  i poręczny. Ciśnieniomierz HB BPM1001 ma wbudowaną pamięć ostatnich 60 pomiarów.

Posiada funkcję wykrywania arytmii. Jest zasilany dwiema bateriami typu AAA. Pomiar ciśnienia uruchamiany jest jednym przyciskiem. Ten ciśnieniomierz nadgarstkowy ma dobre opinie. Użytkownicy chwalą przede wszystkim relację ceny produkt do jego jakości. Cena jest niewielka a jakość na tym nie traci. Osoby używające tego ciśnieniomierza  potwierdzają, że jest bardzo łatwy w użyciu. Rozpoczęcie padania następuje po wciśnięciu jednego przycisku. Pomiar ciśnienia trwa ok. 30 sekund.  Bardzo ceniony jest fakt, że do kompletu została dołączona instrukcja w języku polskim, co obecnie niestety nie jest standardem.  Starsze osoby na pewno bez problemu poradzą sobie z obsługą tego urządzenia.

Niewielkie gabaryty powodują, że ciśnieniomierz świetne sprawdza się w podróży. Zmieści się praktycznie do każdej damskiej torebki. To istotna informacja dla osób, które chcą go mieć zawsze przy sobie. Urządzenie jest bardzo lekkie. Użytkownicy podkreślają, że w porównaniu do innych ciśnieniomierzy nadgarstkowych, HB BPM1001 daje bardzo wiarygodne wyniki.  Baterie starczają na bardzo długi czas. Użytkownicy podkreślają, że aparat jest zasilany tylko dwiema bateriami. Jest bardzo energooszczędny.

 

 

 

Omron M6 Comfort

2. Omron M6 ComfortSolidny ciśnieniomierz typu naramiennego japońskiej firmy Omron.  Model M6 Comfort to bardzo nowoczesne urządzenie, w którym zastosowano dużo ciekawych technologii. Bardzo wygodny mankiet Comfort Cuff  bezproblemowo nakłada się na ramię. Specjalnie zaprojektowany rękaw sprawia, że podczas badania nie czujemy nadmiernego ucisku.

Przyczynia się do tego także technologia Intelli Sense, która powoduje, że ilość pompowanego powietrza jest indywidualnie dopasowywana do konkretnej osoby.  Ciśnieniomierz Omron ma świetne opinie. Osoby, które zakupiły ten model są z niego bardzo zadowolone. Przede wszystkich chwalona jest wiarygodność i rzetelność wyników.

Z pomiarów zadowolone są także, osoby które mają stwierdzoną arytmię. Nawet w przypadku tych osób pomiary nie są zaburzone. Użytkownicy chwalą także wiele dodatkowych funkcji aparatu. Jako bardzo użyteczną oceniają funkcję poprawnie założonego mankietu. Sam mankiet jest również oceniany bardzo wysoko. Bardzo łatwo się go zakłada, nie skręca się przy wciąganiu. Nie jest potrzebna pomoc drugiej osoby.

Rękaw pasuje także na grubsze ramię. Pozytywnie oceniany jest także krótki poradnik umieszczony na mankiecie. Podkreśla się, że urządzenie zostało wykonane z bardzo dobrych jakościowo materiałów. Chwalona jest także obszerna pamięć urządzenia, która pozwala na zapisanie 100 pomiarów dla każdego z dwóch użytkowników. Podkreśla się, że ciśnieniomierz posiada dwa niezależne czujniki, które jednocześnie kontrolują te same parametry i potrafią ocenić wiarygodność przeprowadzonego badania.

 

 

 

Microlife BPA150

Microlife BPA150Ciśnieniomierz naramienny szwajcarskiej marki Microlife. Urządzenie jest w pełni automatyczne. Posiada detektor, który wykrywa migotanie przedsionków. Posiada bardzo duży wyświetlacz, na którym widnieje klasyfikacja wysokości ciśnienia zgodnie ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia.

Urządzenie zapamiętuje wynik ostatniego badania. Posiada funkcję ostrzeżenia o słabej baterii. Ciśnieniomierz ma możliwość podłączenia zasilacza sieciowego. Wyniki pomiarów są bardzo wiarygodne i zostały potwierdzone licznymi testami klinicznymi. Ciśnieniomierz Microlife zbiera pozytywne opinie. Użytkownicy chwalą sobie solidność wykonania oraz jakość materiałów z jakiego zostało wykonane urządzenie. Konstrukcja urządzenia jest bardzo wytrzymała i nie rysuje się. Bardzo wysoko oceniany jest fakt, że producent daje na sprzęt pięcioletnią gwarancję.

Osoby, które zakupiły urządzenie podkreślają, że wyniki pomiarów ciśnienia są bardzo wiarygodne i powtarzalne. Ceniona jest technologia MAM czyli trzykrotny pomiar. Dzięki temu ciśnieniomierz jest bardzo dokładny. Możliwy jest pomiar ciśnienia także przy występującej arytmii. Obsługa ciśnieniomierza jest bardzo łatwa i intuicyjna. Bardzo mały kompaktowy rozmiar świetnie sprawdza się w podróży, z łatwością można go także wrzucić do torebki.

Wysoko oceniana jest także funkcja sygnalizowania o słabej baterii. Dzięki temu nie zostaniemy zaskoczeni w najmniej odpowiednim momencie i możemy przygotować się na wymianę baterii robiąc wcześniej zakupy. Użytkownicy zaznaczają także, że istnieje możliwość dokupienia zasilacza sieciowego i zrezygnowanie z korzystania baterii.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Tech-Med TMA-6000

4. Tech-Med TMA-6000Ostatnia propozycja to ciśnieniomierz naramienny firmy Tech-Med. Jest on w pełni automatyczny. Ciśnieniomierz dokonuje bardzo dokładnych pomiarów. Odpowiedzialna za to jest technologia „Fuzzy”. Jak wszystkie ciśnieniomierze tej firmy posiada rekomendację Instytutu Kardiologii. Urządzenie posiada funkcję wykrywania arytmii. Posiada wbudowaną pamięć do 60 pomiarów.

Ciśnieniomierz zapisuje wynik wraz z datą i godziną. Ciśnieniomierz Tech-Med ma dobre opinie w sieci. Osoby, które używają tego ciśnieniomierza są bardzo zadowolone z zakupu. Chwalą sobie duży i czytelny wyświetlacz. Dzięki niemu nawet starsze osoby nie będą miały problemów z odczytem wyniku. Cyfry są duże i wyraźne. Użytkownicy podkreślają, że do niektórych ciśnieniomierzów dołączany jest także zasilacz sieciowy.  Jest to duży atut pozwalający na oszczędność – nie trzeba wówczas kupować baterii. Pomiary dokonywane tym urządzeniem są bardzo dokładne.

Podkreśla się, że aparat działa bez zarzutu. Nie zawiesza się, nie zacina i szybko pompuje powietrze. Badanie przeprowadzane jest bardzo sprawnie.  Obsługa ciśnieniomierz jest intuicyjna. Wysoko ceniona jest także duża pamięć, która zapisuje aż 60 pomiarów. Użytkownicy, którzy mają arytmię potwierdzają, że ciśnieniomierz nadaje się do pomiaru ciśnienia osób, które cierpią na nieregularne bicie serca. Nawet wtedy wyniki pomiarów pozostają wiarygodne. Podkreślana jest atrakcyjna cena urządzenia. Do zestawu dołączane jest bardzo eleganckie etui, które świetnie sprawdzi się w podróży.