Ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych – jaki ciśnieniomierz nadgarstkowy kupić? Przedstawiamy najlepsze modele 2022 roku

Jak znaleźć najlepszy ciśnieniomierz nadgarstkowy, który będzie wygodny, łatwy w obsłudze i wiarygodny? Najlepiej przejrzeć ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych 2022 – to zestawienie najbardziej polecanych modeli dostępnych na rynku.

Ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych – TOP 5 najlepszych ciśnieniomierzy nadgarstkowych

 

Miejsce Nazwa ciśnieniomierza nadgarstkowego Cena Najtańsza oferta
1 Ciśnieniomierz nadgarstkowy HB BPM 1001 37 zł Sprawdź teraz
2 Ciśnieniomierz nadgarstkowy TECH-MED TMA-250 129 zł Sprawdź teraz
3 Ciśnieniomierz nadgarstkowy Hi-Tech Medical KTA-168 57 zł Sprawdź teraz
4 Ciśnieniomierz nadgarstkowy BRAUN BPW4100C 148 zł Sprawdź teraz
5 Ciśnieniomierz nadgarstkowy Tech-Med TMA 168 0 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych ciśnieniomierzy nadgarstkowych

1. Ciśnieniomierz nadgarstkowy HB BPM 1001

 HB BPM 1001

Cena: ok. 37 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ciśnieniomierz nadgarstkowy HB BPM 1001 – Jeden z najlepszych ciśnieniomierzy nadgarstkowych dostępnych w sprzedaży w 2022 roku. Jest lekki, wygodny, a przede wszystkim gwarantuje wysoką dokładność pomiaru porównywalną ze sprzętem medycznym używanym przez wykwalifikowany personel w gabinecie medycznym. Wystarczy umieścić do na nadgarstku i nacisnąć przycisk startu, aby skontrolować ciśnienie, a następnie odczytać wynik wyświetlony na ekranie. Ciśnieniomierz posiada regulowany pasek wykonany z wytrzymałego, ale przyjemnego w dotyku, przyjaznego dla skóry materiału. Bez problemu jego szerokość można dopasować do obwodu swojego nadgarstka. Z urządzenia z powodzeniem możne korzystać kilka osób, dopasowując pasek do swoich potrzeb. Atutem ciśnieniomierza jest czytelny wyświetlacz LCD z podświetleniem. Na ekranie pojawia się nie tylko wynik pomiaru, ale również godzina i data odczytu, dzięki czemu dokonujący pomiaru ma jeszcze lepszą kontrolę nad wynikami. Co więcej, urządzenie pozwala na zapisanie aż 60 pomiarów, dzięki czemu można sprawdzić, jak zmieniała się wysokość ciśnienia w ciągu ostatnich dni czy tygodni i w razie niepokojących skoków szybko skonsultować się ze specjalistą celem przeprowadzenia dalszych badań. Ciśnieniomierz HB BPM 1001 dokonuje pomiaru nie tylko ciśnienia, ale i pulsu, posiada także funkcję wykrywania arytmii, dzięki czemu ułatwia profilaktykę chorób serca i naczyń krwionośnych. Ma kompaktowy rozmiar, więc doskonale sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas podróży. Nie zajmie wiele miejsca w bagażu podręcznym, a pozwoli stale trzymać rękę na pulsie i mieć zdrowie po kontrolą. Polecany zarówno chorującym na nadciśnienie lub niedociśnienie, jak i osobom, które od czasu do czasu mierzą ciśnienie w celu profilaktyki zdrowotnej. Urządzenie wyprodukowane z troską o najwyższą jakość: solidne, odporne na wstrząsy, łatwe w obsłudze, dające wiarygodne wyniki. Wygodne w przechowywaniu, idealne na podróż, co doceni każdy, kto podczas wyjazdów nie rozstaje się z ciśnieniomierzem.

2. Ciśnieniomierz nadgarstkowy TECH-MED TMA-250

 TECH-MED TMA-250

Cena: ok. 129 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Tech-Med TMA 168 – Nowoczesny, cyfrowy aparat do automatycznego pomiaru ciśnienia krwi, który przyda się w każdej domowej apteczce. Z powodzeniem mogą go używać nie tylko osoby zmagające się z nadciśnieniem czy niedociśnieniem, ale także ci, którzy w ramach profilaktyki regularnie dokonują pomiaru ciśnienia oraz pulsu. Sprzęt nadaje się także dla sportowców. Korzystający z innowacyjnej technologii MWI (Measuring While Inflating) charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiaru – na poziomie pomiarów wykonywanych metodą osłuchową przy użyciu sphygmomanometrów mechanicznych przez wykwalifikowany personel medyczny. Aby dokonać pomiaru, wystarczy nacisnąć przycisk „start” i odczekać chwilę, aż na podświetlanym ekranie LCD pojawi się wynik. Pomiar zawsze należy wykonywać w spoczynku, unikając dużego wysiłku pół godziny przed, postępując zgodnie z instrukcją załączoną do ciśnieniomierza. Warto wspomnieć, że prezentowany ciśnieniomierz dysponuje także funkcją wykrywania arytmii, dzięki czemu odgrywa ważną rolę w profilaktyce chorób serca. W razie niepokojącego wyniku pozwala szybko skonsultować się z lekarzem specjalistą i uzyskać niezbędną pomoc. Dzięki dacie i godzinie widniejącej na ekranie użytkownik może też łatwo kontrolować zmianę parametrów zachodzącą w czasie – to znacznie ułatwienie dla osób, które muszą ściśle kontrolować wysokość ciśnienia. Istnieje również możliwość zapisania do 60 ostatnich wyników badania, co z powodzeniem zastąpi tradycyjne notatki w zeszycie albo ułatwi ich sporządzenie. Z kolei funkcja automatycznego wyłączania zapewnia długą żywotność baterii, dzięki czemu tych nie trzeba będzie często wymieniać. Plusy urządzenia to także regulowany, łatwy do dopasowania do obwodu nadgarstka pasek wykonany z wytrzymałego i przyjemnego w dotyku materiału, a także intuicyjne menu, które pozwala na łatwe odczytywanie i zapamiętywanie wyników.

3. Ciśnieniomierz nadgarstkowy Hi-Tech Medical KTA-168

 Hi-Tech Medical KTA-168

Cena: ok. 57 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Kardio-Test KTA-168 – Prosty w obsłudze, w pełni automatyczny ciśnieniomierz, który doskonale nadaje się do codziennych pomiarów ciśnienia. Posiada wygodną, regulowaną bransoletę z przyjemnego w kontakcie ze skórą, wytrzymałego materiału, a także duży wyświetlacz LCD ułatwiający odczytywanie wyniku: ciśnienia skurczowego, ciśnienia rozkurczowego oraz tętna. Wbudowana w urządzenie pamięć umożliwia przechowywanie ostatnich wyników: 3×40, dzięki czemu z jednego urządzenia z powodzeniem może korzystać więcej niż jedna osoba, nie martwiąc się, że zapamiętane pomiary należą do kogoś innego. Pomiary dokonywane z ciśnieniomierzem Kardio-Test KTA-168 są bardzo dokładne, porównywalne z tymi wykonywanymi przez kwalifikowany personel medyczny z użyciem tradycyjnego mankietu w warunkach gabinetu lekarskiego. Dodatkowo urządzenie umożliwia wyciąganie średniej z ostatnich kilku wyników, a także posiada funkcję daty i godziny, co znacznie ułatwia kontrolowanie wyników i szybką reakcję w razie niepokojących skoków ciśnienia czy innych nietypowych sygnałów. Dodatkowo ciśnieniomierzy wyposażony został w wykrywacz arytmii, co odgrywa istotną rolę w profilaktyce chorób serca – urządzenie sygnalizuje niewłaściwy wynik, który powinien skłonić do konsultacji z lekarzem specjalistą. Ogromną zaletą prezentowanego ciśnieniomierza nadgarstkowego jest także niewielki rozmiar oraz waga, dzięki którym bez problemu można go zabierać ze sobą np. w podróż. Sprzedawany w komplecie z wytrzymałym, praktycznym etui. Wybierając się na dłużej poza dom, wystarczy wrzucić sprzęt w futerale do torebki. To tani i dobry ciśnieniomierz nadgarstkowy, który doceni każda osoba, która dokonując codziennych pomiarów ciśnienia, chce robić to szybko, wygodnie i efektywnie.

4. Ciśnieniomierz nadgarstkowy BRAUN BPW4100C

 BRAUN BPW4100C

Cena: ok. 148 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Braun BPW4100C – Cyfrowy aparat do samodzielnego pomiaru ciśnienia krwi oraz tętna to niezbędnik domowej apteczki każdego, kto ma problemy z nadciśnieniem albo z innego powodu potrzebuje regularnego pomiaru ciśnienia. Urządzenie jest intuicyjne w obsłudze, aby dokonać pomiaru wystarczy nacisnąć jeden przycisk – „start” uruchamia automatyczny pomiar ciśnienia oraz tętna. Wynik pokazuje się na dużej, podświetlanej tarczy, dzięki czemu problemu z jego odczytaniem nie będą miały także osoby starsze czy niedowidzące. Ze sprzętu będzie można korzystać również w mało sprzyjających warunkach oświetleniowych, np. podczas wyjazdu. Co ważne, na wyświetlaczu pokazuje się dokładana data i godzina pomiaru, dzięki czemu użytkownik ma pełną kontrolę nad swoimi wynikami. Może porównać je z poprzednimi czy zanotować. Dodatkowo urządzenie umożliwia też zapamiętanie ostatniego wyniku, dzięki czemu łatwiej zaobserwować drastyczne skoki ciśnienia lub inne niepokojące sygnały, które powinny skłonić do kontaktu z lekarzem specjalistą. Warto wspomnieć też, że urządzenie wyposażone zostało w łatwą w regulacji, wygodną bransoletę, dzięki czemu jego używanie jest wyjątkowo proste. Wystarczy umieścić ciśnieniomierz na nadgarstku i przycisnąć przycisk start, aby skontrolować ciśnienie – pamiętając, by pomiaru dokonywać w spoczynku i nie bezpośrednio po dużym wysiłku fizycznym. Bransoletę bez problemu można dopasować do nadgarstka różnych osób, np. wszystkich członków rodziny korzystających z tego samego urządzenia. To dobry ciśnieniomierz nadgarstkowy, którego wiarygodność równa się z badaniami przeprowadzanymi w gabinecie lekarskim. Świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień, w warunkach domowych, jak i podczas wszelkiego rodzaju podróży. Mały i poręczny nie zajmie wiele miejsca w bagażu podręcznym, a pozwoli także podczas podróży trzymać rękę na pulsie.

5. Ciśnieniomierz nadgarstkowy Tech-Med TMA 168

 Tech-Med TMA 168

Cena: ok. 0 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Tech-Med TMA-168 – W rankingu najlepszych ciśnieniomierzy nadgarstkowych w 20222 roku nie może zabraknąć tego modelu. To tani i dobry ciśnieniomierz gwarantujący wysoką dokładność pomiaru. Wynik równa się temu, którzy metodą osłuchową przy użyciu klasycznego rękawa uzyskuje się w gabinecie lekarskim. Urządzenie mierzy ciśnienie oraz tętno, a także wykrywa arytmię. Doskonale nadaje się dla osób, które ze względu na nadciśnienie muszą regularnie badać wskazane parametry, ale warto mieć je w domowej apteczce także w ramach profilaktyki chorób naczyń i serca. Badanie ciśnienia od czasu do czasu pozwoli na szybkie wychwycenie niepokojących zmian oraz konsultację z lekarzem specjalistą. Oferowany ciśnieniomierz nadgarstkowy jest wyjątkowo prosty w obsłudze – aby dokonać automatycznego pomiaru, wystarczy wcisnąć przycisk „start” i odczekać chwilę, aż na ekranie pojawi się wynik pomiaru. Urządzenie jest wytrzymałe, wydajne, nie wymaga częstych wymian baterii. Ze względu na swój kompaktowy rozmiar oraz niską wagę dobrze sprawdza się także poza domem. Posiada wskaźnik naładowania oraz funkcję automatycznego wyłączania. Z tym poręczny ciśnieniomierzem nadgarstkowym codzienne kontrolowanie ciśnienia i pulsu stanie się szybkie i przyjemne.

Poradnik

Nadciśnienie czy niedociśnienie to coraz częściej diagnozowany problem. Wbrew obiegowym opiniom nadciśnienie dotyka nie tylko osoby w podeszłym wieku, ale także 30-, 40-, a nawet 20-latków, którzy nie zdają sobie sprawy z przyczyn zwiększonej potliwości, zmniejszonej aktywności fizycznej czy bezsenności. Niedociśnienie, choć uważane za mniej niebezpieczne, także znacznie obniża komfort życia, powodując osłabienie, zawroty głowy czy nawracające omdlenia. Jak zdiagnozować zaburzenia ciśnienia tętniczego? Niezbędne są regularne pomiary – a do nich przyda się praktyczny ciśnieniomierz nadgarstkowy.

Jak działa ciśnieniomierz nadgarstkowy?

Ciśnieniomierz nadgarstkowy to niewielkie, poręczne urządzenie, które doskonale nadaje się do pomiarów ciśnienia w warunkach domowych. Wyglądem przypomina zegarek – jest wyposażony z tarczę sygnalizującą pomiar oraz w pasek umieszczany na nadgarstku. Wystarczy zamontować go na ręce, by sprawdzić, czy ciśnienie nie przekracza normy.

Ciśnieniomierze nadgarstkowe występują tylko w wersji automatycznej. Ciśnienie należy mierzyć w pozycji spoczynkowej, nie po wysiłku fizycznym. Urządzenie powinno być umieszczone na nagim nadgarstku, nie może nachodzić np. na mankiet koszuli. Ręka w czasie badania powinna być nieruchoma, uniesiona na wysokość serca. Następnie należy włączyć przycisk start i poczekać, aż na ekranie pojawi się wynik pomiaru.

Czy ciśnieniomierz nadgarstkowy jest dobry? Warto kupić taki ciśnieniomierz?

Ciśnieniomierz nadgarstkowy to świetny wybór z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, ma niewielki, kompaktowy rozmiar, bez większego kłopotu można go zabrać ze sobą np. w podróż. Po drugie, jest prosty i wygodny w użytkowaniu. Wystarczy umieścić do na ręce, a następnie przycisnąć „start” i odczytać wynik. Wszystko odbywa się automatycznie, nie wymaga większej wprawy w obsłudze. Po trzecie, jest bardzo uniwersalny – szczególnie poleca się go osobom, które z powodu nadwagi czy nadwrażliwości mają problemy z założeniem rękawa tradycyjnego ciśnieniomierza. Sprzęt dobrze sprawdzi się także w przypadku dzieci.

Jak kupić najlepszy ciśnieniomierz nadgarstkowy? Na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Dobry ciśnieniomierz nadgarstkowy powinien spełniać kilka kryteriów. Podczas przeglądania ofert producentów, należy zwrócić uwagę na to, czy urządzenie ma regulowany pasek oraz czy widoczne na tarczy dane są czytelne. Plusem będzie podświetlenie oraz umieszczony na wyświetlaczu zegarek, który ułatwi monitorowanie ciśnienia w ciągu dnia. Inne ważne kwestie to możliwość zapisywania danych, by lepiej kontrolować wyniki, a także możliwość wyliczania średniego wyniku. Niektóre modele ciśnieniomierzy są wyposażone także w funkcję wykrywania arytmii. Wybierając najlepszy ciśnieniomierz nadgarstkowy, warto sprawdzić również moc akumulatora oraz upewnić się, że na wyświetlaczu widoczny jest stan naładowania urządzenia.

Zobacz również:
Ranking ciśnieniomierzy
Ranking ciśnieniomierzy naramiennych
Ranking ciśnieniomierzy zegarowych
Ranking ciśnieniomierzy automatycznych
Ranking ciśnieniomierzy elektronicznych
Ranking ciśnieniomierzy dla dzieci

Dodaj komentarz