Ranking ciśnieniomierzy naramiennych – jaki ciśnieniomierz naramienny kupić? Przedstawiamy najlepsze modele 2022 roku

Systematyczny pomiar ciśnienia to absolutna podstawa w przypadku dolegliwości związanych z układem sercowo-krwionośnym. W dzisiejszych czasach najlepszy ciśnieniomierz naramienny wcale nie kosztuje majątku, a więc nie trzeba obawiać się wysokiego obciążenia finansowego. Niemal każdy może pozwolić sobie na zakup. Zastanawiasz się, jak znaleźć najlepszy model? Weź pod uwagę parametry techniczne, ponieważ to one decydują o wiarygodności pomiarów. Nasz ranking ciśnieniomierzy naramiennych wydaje się być świetną opcją dla tych, którzy chcą rozsądnie zainwestować pieniądze.

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych – TOP 7 najlepszych ciśnieniomierzy naramiennych

 

Miejsce Nazwa ciśnieniomierza naramiennego Cena Najtańsza oferta
1 Ciśnieniomierz naramienny Omron M6 Comfort 248 zł Sprawdź teraz
2 Ciśnieniomierz naramienny Omron M3 Comfort 159 zł Sprawdź teraz
3 Ciśnieniomierz naramienny MICROLIFE BP A2 Basic 116 zł Sprawdź teraz
4 Ciśnieniomierz naramienny Tech-Med TMA-6000 29 zł Sprawdź teraz
5 Ciśnieniomierz naramienny TensoVal Duo Control II 390 zł Sprawdź teraz
6 Ciśnieniomierz naramienny Kardio-Test Kta-875 (Tech-Med) 71 zł Sprawdź teraz
7 Ciśnieniomierz naramienny Beurer BM 58 244 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych ciśnieniomierzy naramiennych

1. Ciśnieniomierz naramienny Omron M6 Comfort

 Omron M6 Comfort

Cena: ok. 248 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowane urządzenie to dobry ciśnieniomierz naramienny, który pochodzi od znanego i cenionego producenta. Jest to urządzenie o nieprzeciętnej funkcjonalności, co zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Sporym atutem jest fakt, że obsługa sprzętu jest prosta, a jednocześnie intuicyjna. Ma to znaczenie w przypadku osób starszych, które często nie radzą sobie z zaawansowanymi modelami. Jeśli zastanawiasz się, jaki ciśnieniomierz naramienny jest godny zainteresowania, to koniecznie sprawdź omawiany sprzęt. Obudowa została wykonana z solidnych i odpornych na uszkodzenia tworzyw sztucznych, co ma znaczenie w przypadku użytkowania poza domem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spakować produkt do walizki lub torebki. Model ten zasilany jest czterema standardowymi bateriami. Jeden komplet wystarcza na około 1500 pomiarów. Urządzenie jest relatywnie lekkie oraz niewielkie, co stanowi kolejny plus. Wykrywa ono arytmię, a tym samym ułatwia efektywną kontrolę zdrowia. Plusem jest również identyfikacja niepożądanych ruchów ciała – zmniejsza to prawdopodobieństwo przekłamania wyniku pomiaru. W pamięci zapisywanych jest aż 90 ostatnich wyników, a więc bez najmniejszego problemu można sprawdzić historię. Automatyczne pompowanie gwarantuje maksimum komfortu. Przedstawiany ciśnieniomierz zapewnia również wskaźnik rozładowania baterii, co pozytywnie wpływa na wygodę oraz swobodę eksploatacji.

2. Ciśnieniomierz naramienny Omron M3 Comfort

 Omron M3 Comfort

Cena: ok. 159 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingu na 2022 rok umieściliśmy wyłącznie najlepsze ciśnieniomierze naramienne, dzięki czemu mamy pewność, że każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie. Opisywane urządzenie renomowanej marki polecane jest nawet przez lekarzy. Jest ono ekonomiczne w zakupie, a także proste i przyjemne w stosowaniu. Wysoka dokładność pomiarowa zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia nieprawidłowości. Omawiany ciśnieniomierz można łatwo i sprawnie założyć na ramię, co ma znaczenie w przypadku osób starszych oraz z ograniczoną ruchomością. Standardowy mankiet sprawdzi się w przypadku większości użytkowników. Automatyczne wyłączenie sprzętu zmniejsza prawdopodobieństwo jego niespodziewanego rozładowania. W pamięci ciśnieniomierza zapisywane są dwa profile użytkownika – na każdy z nich przypada 60 pomiarów. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że urządzenie wykrywa nieregularną pracę serca m.in. arytmię. Może więc uchronić przed wieloma poważnymi konsekwencjami. Użytkowanie sprzętu jest w pełni komfortowe – warto wspomnieć o wskaźniku, który informuje nas o tym, czy mankiet został prawidłowo nałożony. Czujniki wykrywają niepożądane ruchy ciała, które mogłyby obniżyć wiarygodność pomiarów. Nie trzeba więc obawiać się zaistnienia nieprawidłowości. Sprzęt jest solidny oraz odporny na przypadkowe uszkodzenia. Nie waży zbyt dużo, a więc bez obaw można zabrać go ze sobą w podróż. Jest on zasilany czterema klasycznymi bateriami, które wystarczą na około 1000 pomiarów. Sporym atutem jest atrakcyjna cena zakupu.

3. Ciśnieniomierz naramienny MICROLIFE BP A2 Basic

 MICROLIFE BP A2 Basic

Cena: ok. 116 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Interesują Cię dobre ciśnieniomierze naramienne, które są dostępne w korzystnej cenie? Przedstawiany model z pewnością przypadnie Ci do gustu. Stanowi on połączenie niskiej ceny oraz nieprzeciętnej funkcjonalności. Doskonałe parametry użytkowe usatysfakcjonują tych, którzy cenią sobie niezawodność oraz wiarygodność pomiaru. Innowacyjny system PAD wykrywa poważne nieprawidłowości związane z pracą serca. Mogą one zostać wykryte nawet na wczesnym etapie. Właśnie dlatego osoby borykające się ze schorzeniami ze strony układu krążenia powinny wykonywać pomiar ciśnienia oraz tętna nawet kilka razy dziennie. System Gentle+ odpowiada za optymalne napełnienie mankietu powietrzem. Jego założenie na ramię nie sprawia żadnego problemu. Uniwersalny rozmiar sprawia, że obwód ręki nie ma żadnego znaczenia. Model ten zasilany jest standardowymi bateriami – wskaźnik poinformuje nas o tym, że znajdują się one w fazie wyczerpania. Warto wspomnieć również o możliwości podpięcia sprzętu do zasilania sieciowego. Nie trzeba obawiać się, że ciśnieniomierz odmówi posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. W pamięci można zapisać ostatnich 30 pomiarów (wraz z datą oraz godziną). Kolejną zaletą jest staranne i rzetelne wykonanie. Zmniejsza to ryzyko pojawiania się przedwczesnych śladów użytkowania. To inwestycja na lata, która opłaca się najbardziej. Prezentowany model posiada liczne pozytywne opinie użytkowników, co stanowi najlepsze potwierdzenie wysokiej jakości.

4. Ciśnieniomierz naramienny Tech-Med TMA-6000

 Tech-Med TMA-6000

Cena: ok. 29 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pragniesz zakupić dobry i tani ciśnieniomierz naramienny? Sprawdź omawiane urządzenie, które nie bez powodu cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników. Jest to model, który został wykonany ze starannie wyselekcjonowanych tworzyw. To właśnie dzięki temu pozostanie w nienaruszonym stanie pomimo intensywnego użytkowania. Obudowa charakteryzuje się wysoką odpornością na pęknięcia, czy też zarysowania. Prezentowany ciśnieniomierz jest bardzo tani, co zadowoli osoby z mocno ograniczonym budżetem. Jednocześnie zapewnia on optymalną dokładność pomiarową. Kompaktowe wymiary sprawiają, że sprzęt sprawdzi się nie tylko w warunkach domowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać go ze sobą w podróż. Intuicyjna obsługa sprawia, że nawet seniorzy poradzą sobie z samodzielnym przeprowadzaniem badania. Nie wymaga ono specjalnych umiejętności. Czytelny wyświetlacz cyfrowy gwarantuje sporą czcionkę, a więc nawet bez zakładania okularów można odczytać wynik. Opisywany ciśnieniomierz naramienny bazuje na nowoczesnych, a jednocześnie sprawdzonych technologiach. Sporym atutem jest fakt, że wykrywa on objawy arytmii serca – na ekranie zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat. Automatyczne pompowanie mankietu skraca czas pomiaru, a także zmniejsza zakres obsługi. Urządzenie zasilane bateriami poinformuje nas o konieczności ich wymiany na nowe. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że jeden komplet wystarczy nawet na kilkaset pomiarów. Nie trzeba więc obawiać się wysokich kosztów eksploatacyjnych.

5. Ciśnieniomierz naramienny TensoVal Duo Control II

 TensoVal Duo Control II

Cena: ok. 390 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki ciśnieniomierz naramienny kupić? Jeśli chcesz zainwestować gotówkę raz, a porządnie, to koniecznie zapoznaj się z prezentowanym urządzeniem. Zostało ono zaprojektowane w oparciu o innowacyjne technologie. Wszystko po to, aby osiągnąć maksimum dokładności pomiarowej. Plusem jest również łatwa i przyjemna obsługa, która nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Oczywiście interpretacja wyników zawsze należy do lekarza, jednak posiadając ciśnieniomierz do użytku domowego możemy bez trudu kontrolować stan naszego zdrowia. Omawiany model wykorzystuje zarówno metodę oscylometryczną, jak i osłuchową. Właśnie z tego powodu bardzo często jest on spotykany w gabinetach lekarskich. Technologia Duo Sensor sprawdza się również w przypadku osób ze skłonnościami do arytmii. Urządzenie informuje nas o wykrytych nieprawidłowościach, co stanowi znaczne udogodnienie. Dodatkowy uchwyt usprawnia założenie mankietu. Warto zaznaczyć, że dopasowanie go do rozmiaru ramienia nie będzie żadnym problemem. Istnieje możliwość stworzenia dwóch profili użytkownika – w każdym z nich można zapisać 60 ostatnich wyników. Kabel USB, który znajduje się w zestawie umożliwia podłączenie ciśnieniomierzu do komputera, dzięki czemu jeszcze łatwiej można zarządzać pomiarami oraz dokonać ich analizy. Bez trudu możemy przesłać je drogą elektroniczną naszemu lekarzowi. Jakość urządzenia znajduje się na najwyższym poziomie, co chroni przed przypadkowymi usterkami.

6. Ciśnieniomierz naramienny Kardio-Test Kta-875 (Tech-Med)

 Kardio-Test Kta-875 (Tech-Med)

Cena: ok. 71 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli chcesz zakupić tani ciśnieniomierz naramienny, to koniecznie sprawdź opisywany model. Jest on wydajny, funkcjonalny oraz niezawodny, a więc posłuży przez długi czas. Opisywane urządzenie zostało zaprojektowane z troską o szczegóły. Jest lekkie, poręczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Mocna obudowa zmniejsza ryzyko przypadkowego uszkodzenia, czy też pojawiania się śladów użytkowania. Czytelny wyświetlacz umożliwia niekłopotliwe odczytanie wyniku pomiaru. Jest to sprzęt rekomendowany nawet osobom starszym, ponieważ jego obsługa jest banalnie prosta. Nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii – wystarczy jedynie postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Prezentowany model można zabrać ze sobą w podróż, a jego użytkowanie poza domem nie stanowi żadnego wyzwania. Należy jedynie zadbać o prawidłową postawę podczas badania. Istotne jest, by pozostać w bezruchu, gdyż w innym przypadku może dojść do zaistnienia błędów pomiarowych, a przeprowadzony pomiar będzie niewiarygodny. Niskie zużycie energii sprawia, że nie ma konieczności częstej ich wymiany. Oprócz tego sprzęt wykrywa bezczynność użytkownika – wyłącza się po upływie minuty. Jest to prawdziwe wybawienie dla osób zapominalskich. Opisywany ciśnieniomierz automatyczny jest praktycznie bezobsługowy. Wystarczy jedynie nasunąć mankiet na ramię, aby wykonać badanie. Zakres regulacji jest duży, więc obwód ręki nie ma znaczenia. Pozytywne opinie użytkowników zachęcają do dokonania zakupu.

7. Ciśnieniomierz naramienny Beurer BM 58

 Beurer BM 58

Cena: ok. 244 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym zestawieniu umieściliśmy wyłącznie polecane ciśnieniomierze naramienne, które sprawdzą się nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Znakomitym przykładem jest opisywany model, który uchodzi za bezawaryjny, a zarazem komfortowy w obsłudze. Warto podkreślić, że został on wykonany z certyfikowanych komponentów, które są w pełni przystosowane do częstego użytkowania. Jest to zakup na długie lata, który opłaca się najbardziej. Prezentowany sprzęt powstał w oparciu o przetestowane technologie. Mocne i niepodatne na uszkodzenia tworzywa spełniają wszystkie aktualnie obowiązujące normy. Nie posiadają one w swoim składzie żadnych toksycznych związków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na użytkownika, czy też środowisko naturalne. Wygoda użytkowania znajduje się na najwyższym poziomie, a więc nie trzeba martwić się o niedogodności. Nawet osoby starsze poradzą sobie z badaniem oraz odczytaniem wyniku. Trzeba podkreślić, że ekran jest spory oraz czytelny. Został on zabezpieczony przez zarysowaniami, co chroni przed przedwczesnymi śladami użytkowania oraz pozostałymi mankamentami. Sprzęt wykrywa zaburzania pracy serca oraz ostrzega przez arytmią. Warto zaznaczyć, że istnieje możliwość pomiaru zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej, co gwarantuje użytkownikowi maksymalną swobodę. Komunikaty o błędach pomiarowych to kolejny plus. W zestawie znajduje się praktyczna podstawka pod mankiet. Złącze USB umożliwia podłączenie urządzenia do komputera.

Ciśnieniomierz naramienny – jak działa i czym się wyróżnia?

Wiele osób uważa, że to ciśnieniomierze naramienne zapewniają najwyższą precyzję pomiarową. Właśnie dlatego jest to urządzenie powszechnie spotykane w gabinetach lekarskich. Oczywiście w dzisiejszych czasach dominują modele automatyczne, które nie wymagają ręcznego pompowania mankietu. Znacząco podnosi to poziom wygody oraz pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. Minimalizuje to również ryzyko pojawienia się błędów pomiarowych. Ciśnieniomierz naramienny znacząco różni się od ciśnieniomierza nadgarstkowego pod względem konstrukcji. Mankiet zakładany jest na ramię, a więc konieczne jest zdjęcie odzieży zewnętrznej. Dla niektórych może stanowić to nieznaczny minus. Zdecydowana większość urządzeń opisywanego typu bazuje na metodzie oscylacyjnej. Bardzo rzadko spotyka się sprzęty, które działają w oparciu o dwie technologie (oscylacyjną oraz osłuchową).

Opisywane urządzenie dokonuje pomiaru ciśnienia krwi oraz tętna. Wiadomym jest, że im wyższa jego czułość, tym wyższa dokładność pomiarowa. Osoby cierpiące na różnorodne schorzenia układu sercowo-krwionośnego powinny dokonywać pomiaru nawet kilka razy dziennie. Trzeba wiedzieć, że współczesne modele mogą wykryć nieprawidłowości nawet w bardzo wczesnym stadium. Umożliwia to skrócenie czasu reakcji na zagrożenia oraz sprawne wezwanie pomocy. Należy wspomnieć, że większość sprzętów informuje nas o stanach realnie zagrażających życiu (np. arytmii serca). Warto jest postawić na ciśnieniomierz, który dba także o poprawność pomiarową m.in. informuje o nieprawidłowym założeniu mankietu, czy też niepożądanych ruchach.

Jak wybrać najlepszy ciśnieniomierz naramienny?

Myślisz, że najlepsze ciśnieniomierze naramienne muszą sporo kosztować? Nic bardziej mylnego! Nawet, jeśli posiadasz mały budżet, to bez trudu znajdziesz godne polecenia urządzenia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto jest przeanalizować kilka podstawowych parametrów, czyli:

 • Technologia pomiaru – w sprzedaży dominują urządzenia opierające swoje działanie na metodzie oscylacyjnej, która uchodzi za niezwykle precyzyjną. Zmniejsza to prawdopodobieństwo wystąpienia błędów pomiarowych.
 • Jakość wykonania – dobry ciśnieniomierz powinien być wykonany z mocnych oraz odpornych na uszkodzenia tworzyw, tak aby nawet po latach pozostał w nienaruszonym stanie. Warto także zwrócić uwagę na rozmiar mankietu, który musi dopasowywać się do użytkownika. Rozmiar ręki nie powinien stanowić żadnej różnicy.
 • Wyświetlacz – ważne jest, aby był on spory oraz czytelny. Dzięki temu odczytanie wyniku pomiaru będzie możliwe w każdych warunkach. Oprócz tego liczy się odporność na zarysowania, czy też pęknięcia. Warto dodać, że niektóre modele posiadają ciemny ekran oraz kontrastujące napisy w kolorze białym.
 • Czujnik błędów pomiaru – dzięki niemu ciśnieniomierz poinformuje nas o zaistniałych nieprawidłowościach, które powstały na skutek np. poruszania się, czy też nieprawidłowego założenia mankietu.
 • Funkcjonalność – wiadomym jest, że urządzenie stosowane jest do pomiaru ciśnienia krwi oraz tętna. Nie każdy wie, że niektóre urządzenia informują np. o podejrzeniu arytmii serca. Jest to ważne dla osób borykających się ze schorzeniami serca, czy też krążenia.
 • Zasilanie – większość urządzeń zasilana jest standardowymi bateriami. Zużycie energii powinno być na tyle niskie, aby jeden komplet wystarczył nawet na kilkaset pomiarów. Modele z wyższej półki są zasilane również sieciowo.
 • Wejście USB – dzięki niemu podłączymy sprzęt do komputera np. w celu zapisania wyników.
 • Ilość zapisywanych pomiarów – zwykle w pamięci urządzenia możemy zapisać kilkadziesiąt wyników. Sprawdźmy również, czy wybrane urządzenie obsługuje tylko jeden, czy kilka profili użytkowników.

Dobre ciśnieniomierze naramienne – polecani producenci

Wybierając najlepszy ciśnieniomierz do użytku domowego dobrze jest postawić na model renomowanego producenta. Dzięki temu można mieć pewność, że zakup będzie udany. Do polecanych marek można zaliczyć m.in.:

 • Omron,
 • Microlife,
 • Tech-Med,
 • TensoVal,
 • Kardio-Test,
 • Beurer.

Zobacz również:
Ranking ciśnieniomierzy
Ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych
Ranking ciśnieniomierzy zegarowych
Ranking ciśnieniomierzy automatycznych
Ranking ciśnieniomierzy elektronicznych
Ranking ciśnieniomierzy dla dzieci

Dodaj komentarz